Cris Cyborg chce walczyć z Holly Holm na gali UFC 219

Mistrzyni wagi piórkowej UFC Cris Cyborg Justino liczy, że uda jej się w końcu stoczyć walkę z byłą mistrzynią wagi koguciej Holly Holm.

Cris Cyborg ma nadzieję, że do tej walki dojdzie na zakończenie tego roku na gali UFC 219, która zaplanowana jest na 30 grudnia w Las Vegas.

— Zgadzałam się na walkę z Holly już trzy razy przy różnych okazjach, ale UFC nie mogło dojść z nią do porozumienia w kwestii podpisania kontraktu na tę walkę. Mam nadzieję, że UFC 219 jest na tyle daleko, że uda się to załatwić.

Justino zdobyła zwakowany tytuł mistrzyni wagi piórkowej na gali UFC 214 gdzie pokonała Tonyę Evinger. Z kolei Holm walczyła w pierwszej walce inaugurującą dywizję piórkową i przegrała pojedynek o pas z Germaine de Randamie, która została pozbawiona mistrzowskiego tytułu za unikanie walki z pretendentką jaką była Cris Cyborg.

— Ona miała szansę walczyć ze mną dwukrotnie w wadze 140 funtów, ale w 145 będzie to walka o pas. Do 30 grudnia będzie wystarczająco dużo czasu na to, aby UFC wypromowało tę walkę.

Holly Holm w swojej ostatniej walce na UFC Fight Night 111 pokonała przez KO w trzeciej rundzie Bethe Correia i tym samym uratowała swoją dalszą karierę w UFC po trzech porażkach z rzędu z Mieshą Tate, Valentiną Shevchenko i wspomnianą wcześniej Germaine de Randamie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.