Cris Cyborg chce poddać Rondę Rousey

Cris „Cyborg” Justino w grudniu zawalczy w wadze koguciej na karcie gali Invicta FC. Oczywiście powodem zejścia do niższej wagi jest docelowa walka z mistrzynią wagi koguciej UFC, Rondą Rousey.

Rousey to posiadaczka brązowego medalu olimpijskiego w judo, która karierę w MMA zaczęła od poddawania balachą każdej przeciwniczki stojącej jej na drodze. Ostatnio jednak udowodniła, że potrafi zrobić też pożytek z kolan i pięści. Cyborg nic sobie z tego nie robi:

Lubię stójkę. Nie mogę powiedzieć, że będę chciała ją obalać. Lubię stójkę, uważam, że jest bardziej emocjonująca. Lubię nokautować, lubię uderzać, lubię walkę w stójce. Ludzie myślą, że nie mam umiejętności jiu-jitsu. Ludzie, walczyłam w jiu-jitsu i jestem dwukrotną mistrzynią świata. Mam brązowy pas jiu-jitsu, lubię też walczyć w zapasach. Lubię walczyć w muay thai. Myślę, że kiedy walczysz, uczysz się czegoś nowego. Kiedy walczę, wolę trzymać walkę w stójce – nie dlatego, że mam słaby parter, tylko dlatego, że stójka jest bardziej emocjonująca. Lubię boksowanie. Co do Rondy, chcę ją znokautować, ale w octagonie trzeba być gotowym na wszystko. Jeśli będę miała możliwość poddać ją, zrobię to. Jeśli będę mogła ją znokautować, zrobię to. Trzeba być gotowym na wszystko, i w walce z nią, ja na pewno będę gotowa.

Warto nadmienić, że jedyną porażkę Cyborg odniosła przez poddanie – z tym, że było to 9 lat temu i od tego czasu Cyborg na pewno podniosła swoje umiejętności parterowe.

11 thoughts on “Cris Cyborg chce poddać Rondę Rousey

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.