Cris Cyborg: Amanda Nunes zrezygnowała z walki z Julianną Peñą, była groźna tylko w pierwszej rundzie

Cris Cyborg Instagram

Była mistrzyni wagi piórkowej UFC i obecna mistrzyni Bellatora w tej samej wadze Cris Cyborg nie była zaskoczona porażką Amandy Nunes z Julianną Peñą.

Mimo, że Peña (11-4 MMA, 7-2 UFC) poddała Nunes (21-5 MMA, 14-2 UFC) i odebrała jej tytuł w wadze koguciej na UFC 269, to Cyborg (25-2 MMA, 4-0 BMMA) widziała, że to się stanie.

Peña przegrała pierwszą rundę, ale udało jej się uniknąć większych obrażeń. Jednak w drugiej rundzie całkowicie odwróciła losy pojedynku, gdy wywarła presję na Nunes, zasypując ją serią ciosów. Peña kontynuowała atak obaleniem zmęczonej Nunes i poddała ją, gdy tylko zapięła ręce wokół jej szyi, by poddać ją duszeniem zza pleców. Z Nunes mającą tylko jedno skończenie w rundach mistrzowskich nad Raquel Pennington w 2018 roku, Cyborg uważa, że była podwójna mistrzyni nie jest już zagrożeniem po 1. rundzie.

„Wiesz, nie byłam zaskoczona”, powiedział Cyborg w wywiadzie dla Combat Sports on Fanatics View. „Ja (typowałam) Juliannę Peñę, ponieważ na pięć porażek Amandy Nunes, cztery były w tym samym stylu co w walce z Julianną Peñą. Przed moją walką z Nunes, wiedzieliśmy, że Amanda Nunes jest groźna na początku, w pierwszej rundzie. Jeśli przejdziesz z nią pierwszą rundę, możesz wejść do walki.

Wiedzieliśmy o tym. Oczywiście, kiedy z nią walczysz, idziesz w ogień i to się dzieje, wiesz, co się stało. Wiedzieliśmy, że kiedy ona przejdzie pierwszą rundę, widzi, że nie może cię skończyć, więc albo ucieknie, albo zrezygnuje na macie lub coś w tym stylu i tak właśnie stało się w walce z Julianną Peñą.”

Cyborg straciła swój tytuł wagi piórkowej UFC na rzecz Nunes w zaledwie 51 sekund ich walki w grudniu 2018 roku, dając się złapać na kontrę po wymianie ciosów. Kosztowny błąd Cyborga doprowadził do jej pierwszej porażki od ponad 13 lat, ale była w stanie ładnie odbić się z pięcioma zwycięstwami, zdobywając tytuł Bellatora w wadze piórkowej.

Jednak Cyborg uważa, że Nunes nie tylko wygazowała się w walce przeciwko Peñe, ale odpuściła, gdy tylko Peña uzyskała pozycję do duszenia kończącego walkę.

„Nie czuję, że Julianna wykonała jakiekolwiek poddanie, ponieważ nie miała poddania w sposób, w jaki zakończyła walkę” – powiedziała Cyborg. „Czuję się jakby Amanda Nunes w pewnym momencie, widziała, że nie może jej skończyć, a Julianna Peña nadal szła do przodu i zmusiła ją do odklepania. Ale (Peña) nie miała żadnego poddania. Nie wiem co (Nunes) myślała w drugiej rundzie, bo kiedy masz zamiar walczyć o tytuł, jesteś gotowy na siedem rund, a to była druga.

Mam wrażenie, że Julianna Peña zadawała bardzo dobre ciosy. W drugiej rundzie Amanda chciała skończyć walkę, znokautować ją tak szybko jak to tylko możliwe, ale Julianna punktowała ją prostymi. Prosty naprawdę otworzył wiele drzwi dla Julianny. Prawda jest taka, że kiedy przerwali walkę, nie sądziłam, że ją skończyli, bo nie miała tam poddania i nie widziałam też odklepania.

Nie wiem co przeszło jej przez myśl w tym momencie, ale wierzę, że wtedy zrezygnowała.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *