Corey Anderson wymienił nazwiska dwóch zawodników z którymi chce stoczyć kolejną walkę

Bellator

Tylko dwoma zawodnikami jest zainteresowany Corey Anderson po swoim udanym debiucie na gali Bellator 251 po zwycięstwie w walce z Melvinem Manhoefem. Anderson chce teraz walczyć z najlepszymi w dywizji półciężkiej.

„Chcę Phila Davisa i Vadim Nemkova – dwóch ludzi walczących o pas”, powiedział Anderson na konferencji prasowej po walce. „Po ich walce, chcę zwycięzcę. Nie ma powodu, dla którego nie powinienem go dostać. Ryan Bader idzie do wagi ciężkiej, by bronić swojego pasa. Gdyby został w 205 funtach, walczyłbym z nim. Ale już go nie ma. Lyoto Machida właśnie przegrał, więc dlaczego miałbym walczyć z przegranym? Chcę kogoś, kto wygrał.”

Corey Anderson (14-5 MMA, 1-0 BMMA) podpisał kontrakt z Bellatorem w sierpniu. W czwartek w nocy stoczył debiutancką walkę, odnosząc zwycięstwo przez TKO w drugiej rundzie nad Melvinem Manhoefem. Anderson stwierdził, że taka dominacja w walce ustawia go idealnie do pojedynku z tym, kto zdobędzie tytuł mistrza.

Podczas gdy obaj zawodnicy wyrazili zainteresowanie walkę, pojedynek Nemkov vs. Davis nie został jeszcze póki co zestawiony. Prezydent Bellatora Scott Coker publicznie zaangażował się w zestawienie tej walki.

Gdyby Vadim Nemkov (12-2 MMA, 5-0 BMMA) i Phil Davis (22-5 MMA, 9-2 BMMA) stanęli naprzeciwko siebie w klatce, to nie byłby to pierwszy raz. Nemkov pokonał Davisa, byłego zawodnika wagi półciężkiej UFC przez niejednogłośną decyzję w listopadzie 2018 roku. Rewanż mógłby się potoczyć podobnie według przewidywań Andersona.

„Widzieliśmy już, jak Nemkov pokonał go jeden raz i myślę, że po prostu jest jeszcze lepszy. On zrobi to samo, więc technicznie rzecz biorąc, chcę Nemkova. Ale jeśli Phil wygra, chcę Phila. Chcę pas. Chcę ten pas na mojej ścianie. Śniło mi się to. Chcę widzieć pas nad telewizorem, kiedy budzę się każdego ranka. Chcę go widzieć i mówić – „zrobiłem to.””

Zanim wróci do klatki Bellatora, następny ruch Andersona nie ma nic wspólnego z walką, ale raczej jego sezonowym hobby.

„Będę walczył po zakończeniu sezonu łowieckiego. Pozwólcie mi wrócić do mojej ambony myśliwskiej. Muszę zabić kilka jeleni. 15 lutego to ostatni dzień sezonu w Jersey. Dzwońcie do mnie kiedy tylko chcecie po tym wszystkim.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.