Corey Anderson faworytem bukmacherów do walki z Jonem Jonesem o pas wagi półciężkiej

Esther Lin, MMA Fighting

Corey Anderson wyprzedza Jana Błachowicza w typach bukmacherów do miana pretendenta do walki o tytuł wagi półciężkiej z mistrzem Jonem Jonesem.

Jon Jones po raz kolejny obronił tytuł mistrza po pokonaniu Dominicka Reyesa w bardzo wyrównanej, ale zakończonej przez kontrowersyjną, jednogłośną decyzję walce na UFC 247. Teraz pytanie brzmi, kto będzie następnym przeciwnikiem dla mistrza? Według bukmacherów, najprawdopodobniej będzie to Corey Anderson.

W internetowym serwisie bukmacherskim BetOnline, opublikowano kursy na prawdopodobieństwo, który z zawodników wagi półciężkiej będzie walczył w następnej kolejności z Jonesem.

UFC Specials Odds

Corey Anderson 4/5
Jan Blachowicz 11/4
Dominick Reyes 7/2
Stipe Miocic 8/1
Daniel Cormier 12/1
Francis Ngannou 14/1
Israel Adesanya 14/1
Brock Lesnar 22/1

Anderson jest zawodnikiem, który najprawdopodobniej będzie następny w kolejce do walki z Jonesem. Kurs 4/5 oznacza to, że Anderson jest faworytem na -125 zakładów. Oznacza to, że wpłacić 125$, aby wygrać 100$. To z kolei oznacza, że Anderson jest przytłaczającym faworytem w wyścigu do walki o pas.

Corey Anderson (13-4) już od dłuższego czasu mówił o swojej chęci walki z Jonem Jonesem. UFC powiedziało mu, że musi być bardziej ekscytującym zawodnikiem, jeśli chce zdobyć szansę na walkę o tytuł. Najwyraźniej Corey wziął sobie to do serca i w swojej ostatniej walce na UFC 244 znokautował obiecującego Johnny’ego Walkera, który również był przymierzany do walki z Jonesem. Anderson jest obecnie na fali czterech zwycięstw z rzędu.

Jednak przed Andersonem stoi jeszcze jedno wyzwanie zanim dostanie walkę o pas. W najbliższy weekend Anderson zmierzy się w rewanżu z Janem Błachowiczem (25-8) w walce wieczoru na gali UFC Fight Night 167 w Rio Rancho. Wygląda na to, że zwycięzca tej walki stanie w Oktagonie naprzeciwko Jona Jonesa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *