Conor McGregor – Zrozumienie tylko jednego stylu i walka nim jest niewystarczająca

Peter Yang menshealth.com

Mistrz wagi lekkiej UFC Conor McGregor znany jest z dobrej walki w stójce, ale również z wykorzystywania niekonwencjonalnych metod treningowych i technik walki.

Dzięki tej różnorodności, McGregor potrafi zaprezentować w walce szereg umiejętności dających mu przewagę nad rywalami. Conor potrafi znakomicie boksować, ale również wie jak bronić się przed obaleniami, kopnięciami i wie jak walczyć w parterze.

Wielu uważa, że w konfrontacji bokserskiej z Floydem Mayweatherem, Conor McGregor znajdzie się w niekorzystnej dla siebie pozycji. W takim pojedynku Irlandczyk nie będzie miał dostępu do całego swojego arsenału.

Na swoim Instagramie, Conor McGregor napisał wyjaśnienie dlaczego nieograniczanie się do jednego stylu jest najlepszą  formą walki:

— Ja oraz SBG Charlestown pracowaliśmy wspólnie nad nieograniczoną walką jeszcze jak byliśmy dzieciakami. Niewiele się zmieniło od tamtego czasu z bardzo ograniczającymi Zasadami  Queensbury, nawet teraz walcząc w słynnej organizacji. Mam szacunek do zawodników walczących w  jednym stylu jak boks, style kopane, czy grappling, ale wiem, że zrozumienie jednego stylu walki jest zwyczajnie niewystarczające. Okłamujesz samego siebie. W prawdziwej walce zostaniesz łatwo rozbrojony, w walce bez zasad, które mają cię chronić. W prawdziwej walce nie posiadasz wystarczająco dużo narzędzi, które utrzymają Cię przy życiu. Zostaniesz rozbrojony i zabity. Podobnie jak kiedyś powiedział wielki Bruce Lee: „Kiedy mówisz o walce takiej jaka jest, bez zasad, cóż, wtedy kochany lepiej zacznij trenować każdą część swojego ciała.”

Myself and @sbgcharlestown have been working together on unrestricted, unarmed fighting, since we are kids. Not much will change when I fight under the famed, yet very limited, Queensbury rules. No disrespect to single discipline fighters, from boxing to kicking to grappling, just know that understanding one style of fighting is simply not enough. You are lying to yourself. You are easily dismantled in a true fight. A fight with no rules to protect you. In a straight fight, you do not possess enough tools to keep you alive. You will be dismantled and killed. Like the late, great Bruce Lee once said: „When you are talking about fighting, as it is, with no rules, well then baby, you’d better train every part of your body”

Post udostępniony przez Conor McGregor Official (@thenotoriousmma)

12 thoughts on “Conor McGregor – Zrozumienie tylko jednego stylu i walka nim jest niewystarczająca

  1. Różnie można tłumaczyć słabość w konkretnym stylu. Poza tym, nie ma w sporcie czegoś takiego jak brak zasad. W MMA nie możesz nikomu wpychać palców do oczy czy kopać po jajach. Po to powstały sztuki walki żeby miały jakieś zasady. Słowo „SZTUKA” nie jest przypadkowe. Więc rudy, skończ opowiadać głupoty.

  2. odezwał się ten co ma wybitny grappling. bo oprócz dobrego boksu no może kickboxingu bo to trzeba mu oddać, ma wyczucie czasu itd. to jego parter kuleje i tylko czekam aż zawalczy z kimś poukładanym który nie będzie wchodził z nim w wymiany tylko go obali. Pokazał już Mendes ze można. Na pewno rudy zrobił postęp od tamtej pory bo nie wierze ze tego nie ćwiczy, ale zapaśnikiem wybitnym już nie będzie.

  3. Mistrz jest tylko jeden a wy macie chuj w głowie a nie pojęcie. Chuj was strzela bo wasi ukochani zawodnicy z conorem przegrali? Jest mistrzem i chuj i sie z tym nie kryje. A co do kolegi wyżej zajrzyj moze do słownika polskiego MMA sa to mieszane STYLE WALKI a nie sztuka walki kolego Jesli nie macie o czyms pojęcia nie wypowiadajcie sie publicznie.

  4. Co ty gadasz człowieku Mendes dostał po tubie jak dziecko chyba walki nie widziałeś to że go złapał w parterze o niczym nie świadczy Connor się obrócił wstał i zrobił KO tyle w temacie zgasił go jak zapalke pozdrawiam fanów

  5. Ach i znowu wysyp fanów Mc, nie wnoszą nic konkretnego jak zwykle. Tylko bluzgi i jakieś irracjonalne pierdoły. Nie mam zamiaru przytaczać faktów z kariery McNugettsa. Mi wystarczy że przegrał z Natem (jak dla mnie 2 razy) Druga walka z Diazem i jakiś wyjęty z du.y split…daleki jestem od teorii spiskowych, ale ktoś chciał oszczędzić kurę zarabiającą wielką kasę 😉

  6. @23 – jesteś tak samo prosty jak ten Twój Mistrz. tak samo masz mało głowie jak on czytając Twoje wypowiedzi nasuwa mi się tylko jedno. BURAK.

    @kris11 – jak najbardziej się z Tobą zgadzam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *