Conor McGregor zatrudnił zasłużonego sędziego z loży sław boksu Joe Corteza

AP Photo/Isaac Brekken / Zuffa LLC via Getty Images

Mistrz UFC Conor McGregor nie chce pominąć najmniejszego szczegółu w przygotowaniach do pojedynku bokserskiego z Floydem Mayweatherem.

McGregor zdaje sobie najwyraźniej sprawę z powagi tego pojedynku dlatego otacza się ludźmi ze świata bosku i to nie byle jakimi ludźmi. W treningach pomaga mu były zawodowy mistrz świata organizacji IBF w kategorii junior półśredniej i były mistrz świata organizacji WBA w kategorii półśredniej Paul Malignaggi (36-8-0).

Dodatkowo jeden z najbardziej znanych bokserskich sędziów Joe Cortez poinformował w NBC Sports, że został zatrudniony przez obóz McGregora, aby pomógł mu lepiej poznać zasady obowiązujące w boksie i przygotować się do pojedynku.

— Oni krążyli koło mnie w celu pozyskania sędziego, który nauczyłby ich zasad sędziowskich – zharmonizować zasady tak, aby być pewnym, że nie popełnią błędów w Las Vegas. Pouczam go więc o pewnych kwestiach oraz mankamentach, aby mieć pewność, że stosuje te zasady zapewniając sobie osiągnięcie zamierzonego celu.

Chociaż wiele osób wątpi w konkurencyjność McGregora w starciu z Mayweatherem, Cortez wierzy, że obaj zawodnicy będą prowadzić dobrą walkę.

— On jest gwałtowną, sprytną i bardzo atletyczną osobą, ma dużą szybkość posiada dużo energii i mogę powiedzieć, że to jest ktoś na kogo można liczyć. On nie będzie łatwym przeciwnikiem. Jest jednym z najlepszych mistrzów jakich kiedykolwiek miało UFC oraz sport jakim jest MMA, więc powiedziałbym, że ta walka przyniesie dużo aktywności, dużo aktywności dla tego sportu. Będzie to bardzo konkurencyjna walka. Uważam, że on i Floyd, oni obaj zaprezentują dużo gry w tej walce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *