Conor McGregor zainteresowany kupnem klubu piłkarskiego Manchester United

UFC

Były mistrz dwóch dywizji UFC Conor McGregor nie przestaje zaskakiwać i wywoływać kontrowersji. Tym razem Irlandczyk wyraził zainteresowanie kupnem klubu piłkarskiego Manchester United.

We wtorek mocno analizowane plany dotyczące Europejskiej Super Ligi najwyraźniej zakończyły się niepowodzeniem po tym, jak fani piłki nożnej na całym świecie zebrali się, aby zaprotestować przeciwko temu pomysłowi.

Manchester United był jednym z zespołów, które miały być częścią nowej Super Ligi, ale po tym, jak rywale z Manchesteru City i innych drużyn Premier League zajęli stanowisko przeciwko tym planom, „Czerwone Diabły” szybko poszły w ich ślady.

Wśród chaosu nadeszło ogłoszenie, na które wielu fanów United czekało z utęsknieniem, ponieważ dyrektor wykonawczy Ed Woodward zrezygnował z pracy w klubie.

Wobec krążących plotek sugerujących, że obecni właściciele, The Glazers, mogą zrezygnować z zarządzania klubem z Manchesteru, były mistrz UFC Conor McGregor wyraził swoje zainteresowanie zakupem klubu.

„Hej chłopaki, zastanawiam się nad kupnem Manchesteru United! Co o tym sądzicie?”

Glazerowie, amerykańska rodzina, która jest również właścicielem Tampa Bay Buccaneers, kupiła Manchester United Football Club w maju 2005 roku. Mimo że pod wodzą ówczesnego menedżera Alexa Fergusona odnieśli wczesny sukces, fani zawsze krytykowali Glazerów za brak inwestycji w klub i boisko.

Choć Conor McGregor zgromadził mnóstwo pieniędzy z walk oraz innych biznesów, prawdopodobnie potrzebowałby sporej pożyczki, aby kupić United.

Według raportów, światowej sławy klub piłkarski prawdopodobnie osiągnąłby cenę sprzedaży w okolicach 4 miliardów dolarów.

Manchester United posiada w swoim składzie wielu utalentowanych zawodników, do których z pewnością należą m.in: Bruno Fernandes, Paul Pogba, Marcus Rashford, Anthony Martial, Luke Shaw, Harry Maguire i obecnie wypożyczony Jesse Lingard.

Jeśli chodzi o irlandzką gwiazdę UFC, Conor McGregor ma powrócić do Oktagonu 10 lipca na bardzo oczekiwaną trzecią walkę z Dustinem Poirierem na gali UFC 264.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.