Conor McGregor zabrał głos na temat walki z Khabibem Nurmagomedovem na UFC 229 i skomentował jej przebieg

Brandon Magnus/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Były mistrz wagi piórkowej i lekkiej UFC Conor McGregor przegrał pojedynek o pas wagi lekkiej z mistrzem Khabibem Nurmagomedovem, który poddał go w czwartej rundzie. McGregor przedstawił swoją ocenę przebiegu walki.

Dla Irlandczyka był to powrót do Oktagonu od 2016 roku i wygranym pojedynku przez TKO w drugiej rundzie  z Eddie Alvarezem na gali UFC 205, któremu odebrał tytuł mistrza wagi lekkiej.

Po ponad dwóch tygodniach po walce z dagestańskim „Orłem”, McGregor przerwał milczenie umieszczając na Instagramie swoją opinię dotyczącą pojedynku zakończonego jego porażką.

„Przemyślenia na temat mojej ostatniej walki.

Runda 1. Sądzę, że ze sportowego punktu widzenia, pierwsza runda była jego. Pozycja z góry pod siatką. Nie było poprawy pozycji, czy też zadanych obrażeń. Mimo wszystko pozycja z góry.

Z punktu widzenia walki pierwsza runda jest moja.

Ciosy faktycznie dochodziły celu i było zaangażowanie. Prosty lewy zadany na początku. Kolana na głowę przy zejściu po nogi. Łokcie w dowolnych scenariuszach. Przeciwnik po prostu przytrzymywał nogi przy siatce przez prawie całą rundę.

Runda 2. On ucieka wokół klatki, zanim został pobłogosławiony prawą ręką, która zmieniła przebieg rundy i walki.

To było ładne uderzenie. Po tym ciosie odskoczyłem i natychmiast wróciłem angażując się do walki, ale on znowu poszedł po obalenie przerywając akcję. To jest sport i to był sprytny ruch, który doprowadził go do dominacji w tej rundzie, więc nie ma problemu. Dobrze rozegrane. Gdybym bardziej się skoncentrował i okazał trochę więcej szacunku jego stójce, ta prawa ręka nigdy by się nie zbliżyła i rozmawialibyśmy wtedy zupełnie inaczej.

Trochę zlekceważyłem jego stójkę w przygotowaniach do walki. Nie było żadnych specyficznych sparingów pod to. Tylko treningi z atakującymi grapplerami/zapaśnikami. To się więcej nie powtórzy. Zlekceważyłem również swoje umiejętności grapplingowe. Było zbyt defensywnie.

Lekcje.Nie słuchaj nikogo oprócz siebie w kwestii swoich zestawów umiejętności. Jesteś panem swojego własnego wszechświata. Jestem tego mistrzem. Muszę słuchać siebie.

Runda 3. Po najgorszej rundzie mojej karierze, wróciłem i wygrałem w tej rundzie. Znowu parłem naprzód, schodząc na dół i wchodząc w wymiany.

Runda 4. Moja regeneracja nie powiodła się i nie byłem gotowy tak, jak powinienem być. To moja wina. Chociaż wygrywałem wymianę na początku czwartej rundy, on ponownie zszedł po obalenie i skończyłem w złej dla siebie pozycji na ponad 3 minuty przed końcem. Pracowałem, aby odzyskać pozycję i wyprostować się z plecami opartymi o siatkę. Stabilna pozycja.

Tutaj jednak popełniłem krytyczny błąd oddając chwyt w tym decydującym momencie, odsłaniając plecy, zostając ostatecznie i uczciwie pokonany.

Co mogę powiedzieć? To była świetna walka i to była dla mnie przyjemność. Wrócę z dużą pewnością siebie. W pełni przygotowany. Jeśli nie będzie natychmiastowego rewanżu, nie ma problemu. Zmierzę się z kolejnym zawodnikiem w kolejce. Za każdym razem chodzi o mnie. Do zobaczenia wkrótce moi fani sportów walki, kocham was wszystkich.”

W tej chwili jest jeszcze zbyt wcześnie, by mówić o kolejnej walce Conora McGregora, ale miejmy nadzieję, że nie będziemy musieli znowu tak długo czekać. Z McGregorem nigdy nic nie wiadomo zwłaszcza, że Irlandczyk mocno zaangażował się w swój nowy biznes jakim jest produkcja i sprzedaż swojej marki whiskey. Prezydent UFC Dana White zapowiedział też, że walkę o pas wagi lekkiej dostanie teraz były tymczasowy mistrz Tony Ferguson.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Thoughts on my last fight. Round 1. I believe from a sport standpoint, round 1 was his. Top position against the fence. Zero position advancement or damage inflicted. But top position. From a fight standpoint the first round is mine. Actual shots landed and a willingness to engage. Straight left early. Knee to the head on the low shot. Elbows in any and all tie up scenarios. Opponent just holding the legs against the fence for almost the entire round. Round 2 he is running away around the cage before being blessed with a right hand that changed the course of the round, and the fight. It was a nice shot. After the shot I bounced back up to engage instantly, but again he dipped under to disengage. That is the sport and it was a smart move that led to a dominant round, so no issue. Well played. If I stay switched on and give his stand up even a little more respect, that right hand never gets close and we are talking completely different now. I gave his upright fighting no respect in preparation. No specific stand up spars whatsoever. Attacking grapplers/wrestlers only. That won’t happen again. I also gave my attacking grappling no respect. To defense minded. Lessons. Listen to nobody but yourself on your skill set. You are the master of your own universe. I am the master of this. I must take my own advice. Round 3. After the worst round of my fighting career, I come back and win this round. Again walking forward, walking him down, and willing to engage. Round 4. My recovery was not where it could have been here. That is my fault. Although winning the early exchanges in 4, he dips under again and I end up in a bad position with over 3 on the clock. I work to regain position and end up upright, with my back to the fence. A stable position. Here however, I made a critical error of abandoning my over hook at this crucial time, exposing the back, and I end up beaten fair and square. What can I say? It was a great fight and it was my pleasure. I will be back with my confidence high. Fully prepared. If it is not the rematch right away, no problem. I will face the next in line. It’s all me always, anyway. See you soon my fighting fans I love you all ❤

Post udostępniony przez Conor McGregor Official (@thenotoriousmma)

5 thoughts on “Conor McGregor zabrał głos na temat walki z Khabibem Nurmagomedovem na UFC 229 i skomentował jej przebieg

  1. no ja troche inaczej oceniam ten pojedynek. Conor nie sprawil minimalnego zagrozenia w stojce. W parterze raxzil sobie niezle i dzieki sile fizycznej nawet dawal rade. W 4 rundzie za raklo gazu. Vonor mal zadzerwialy jak nigdy. W innych okolicznosciach w pelni formy mysle, ze dal by dobra walke z Khabibem ale. raczej przegral by na punkty.

  2. wiecie, ja nie mowie, ze to co on napisal, to jest 100% racji, po prostu troche sie skruszyl, co jest dobra rzecza. A to, ze opisuje pewne rzeczy bardzo subiektywnie (jak np. to ze zagrazal w stojce) to po prostu jakas tam fajterska wiara w siebie samego :]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *