Conor McGregor wzywa prezydenta ONE Championship do zakontraktowania zawodników dywizji muszej UFC

Getty Images

Conor McGregor obarcza odpowiedzialnością za planowane rozwiązanie dywizji muszej UFC, prezesa organizacji ONE Championship.

Organizacje UFC i ONE Championship dokonały w ostatnim czasie transferu swoich zawodników. Będący do niedawna hegemonem dywizji muszej UFC Demetrious Johnson został wymieniony za niepokonanego mistrza dywizji półśredniej Bena Askrena. Jeszcze wcześniej, po wypełnieniu kontraktu z UFC, do azjatyckiej organizacji przeszedł były mistrz wagi lekkiej Eddie Alvarez.

Od kilku dni fani MMA zastanawiali się, co będzie dalej z męską dywizją muszą w UFC po tym jak z organizacji odszedł Demetrious Johnson a obecny mistrz Henry Cejudo przechodzi do kategorii koguciej, by zmierzyć się z mistrzem T.J’em Dillashaw.

Okazuje się, że dywizja musza zostanie rozwiązana wraz z końcem tego roku, a zawodnicy zostaną zwolnieni lub przejdą do kategorii koguciej. Kilku zawodnikom nie spodobała się ta decyzja, która według nich została podjęta bez poinformowania ich o tym i bez dania szansy podjęcia próby zmiany dywizji.

Były mistrz wagi piórkowej i lekkiej UFC Conor McGregor zabrał głos w tej sprawie zwracając się do prezydenta ONE Championship Chatri Sityodtonga, aby rozwiązał tę sprawę. McGregor uważa, że winę za rozwiązanie dywizji muszej UFC ponosi szef azjatyckiej organizacji i wzywa go do zakontraktowania zawodników, którzy zostaną zwolnieni z UFC.

„Musisz teraz zakontraktować wszystkich zawodników w wadze 125 funtów, którzy zostali zwolnieni, Chatri. Mówisz o tej całej sztuce walki i szacunku, ale Twoja chciwość kosztowała bezpośrednio ponad połowę dywizji na możliwość zarobku dla ich rodzin. Okaż szacunek [Chatri Sityodtong]. Zakontraktuj dywizję.”

Jak dotąd nie ma oficjalnego komunikatu ze strony UFC na temat rozwiązania dywizji muszej, ale Jose Torres, Justin Scoggins i Jared Brooks poinformowali swoich fanów, że zostali zwolnieni przez organizację.

3 thoughts on “Conor McGregor wzywa prezydenta ONE Championship do zakontraktowania zawodników dywizji muszej UFC

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.