Conor McGregor vs Frankie Edgar w grudniu? Obydwaj zawodnicy wyrazili zgodę

Mike Roach/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Były podwójny mistrz UFC Conor McGregor złożył wczoraj na Twitterze urodzinowe życzenia Frankiemu Edgarowi i dodał, że zobaczy z nim w Oktagonie w grudniu.

„Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin Frankie, do zobaczenia w grudniu.”

Na odpowiedź Edgara nie trzeba było długo czekać. The Answer stwierdził, że już wcześniej zgodził na walkę z McGregorem i że teraz to od Irlandczyka i prezydenta UFC Dany White’a zależy, czy tak się stanie.

„Dzięki, kolego. Powiedziałem już wcześniej, że to już zależy tylko od ciebie i Dana White’a, aby doszło do walki.”

The Notorious w odpowiedzi odbił piłeczkę do Dana White’a w kwestii zestawienia tej walki i co ciekawe, zapowiedział przekazanie całej swojej wypłaty na cele charytatywne – w szczególności na rzecz organizacji charytatywnej, która współpracuje z ratownikami pierwszej pomocy.

„No i proszę White, zrób tę walkę. Oddam moją wypłatę na cele charytatywne. Dla ratowników udzielających pierwszej pomocy. Jeden za wszystkich!”

Conor McGregor już wcześniej wyraził zainteresowanie walką z Frankiem Edgarem, podczas wywiadu z dziennikarzem ESPN Arielem Helwani.

„Kto jeszcze jest na czele listy? Frankie Edgar jest również na szczycie listy, ponieważ ma pewne podobieństwa do Khabiba. Rusza z nogi zakrocznej i schodzi po jedną nogę. Chcę tego rodzaju podobnych walk. Ponadto, Frankie był zawsze pełen szacunku. Zawsze jest pełen szacunku. Powiedział: „Chcę powiedzieć swoim wnukom, że kiedyś walczyłem z Conorem McGregorem”.

Słysząc to, zapytaj Danę White’a – teraz wraca ten temat już od wielu miesięcy – od razu wysłałem wiadomość do Dany i powiedziałem: „To jest walka do zrobienia”. Nawet jeśli przegrał z Maxem Hollowayem w bardzo wyrównanej walce, nie obchodzi mnie to. Zwycięstwa i porażki nie mają znaczenia w tej grze. To są historie, w których wszyscy jesteśmy i podróże, które wszyscy odbywamy”.

Edgar szybko zareagował na pierwsze wyzwanie McGregora mimo, że Amerykanin zapowiada od pewnego czasu przejście do kategorii koguciej. Edgar powiedział, że będzie gotów wrócić do dywizji lekkiej, by zmierzyć się z McGregorem.

„Wiesz, że jestem gotowy, by walczyć z Conorem McGregorem. To powinno się wydarzyć dawno temu. Wiem, że schodzę do wagi koguciej, ale dla ciebie przejdę do każdej kategorii wagowej. Kiedykolwiek i w jakiejkolwiek wadze, wiesz, że jestem dobrym rywalem”.

Należy zauważyć, że ta wymiana zdań między McGregorem i Edgarem ma miejsce w czasie, gdy McGregorowi postawiono zarzuty napaści oraz jeszcze niepotwierdzonych oskarżeń o napaść na tle seksualnym w Irlandii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.