Conor McGregor uderza w USADA za rzekome zamiatanie pod dywan naruszeń dopingowych Nate’a Diaza

joe.co.uk

Mystic Mac powrócił ze swoimi przewidywaniami i tym razem otarł się o skandal, poruszając kwestie wewnętrzne USADA, która nie ujawnia już kto przeszedł testy antydopingowe.

Conor McGregor ma przed sobą trzeci pojedynek z Dustinem Poirierem, który odbędzie się 10 lipca na UFC 264. I choć można mieć pewność, że mocno się na tym koncentruje, to jest też mocno skupiony na innych rzeczach, zwłaszcza na nieustannym pisaniu postów na swoich mediach społecznościowych. Ostatnio Irlandczyk skierował swoją uwagę w stronę USADA i Nate’a Diaza.

Wszystko zaczęło się od filmiku, na którym widać, jak McGregor ćwiczy jak opętany.

„USADA przetestowała mnie tuż przed tym” – napisał McGregor. „Krew i mocz. To już dwa razy w tym tygodniu. Nie winię ich, jestem zwierzęciem. Co mnie jednak irytuje, to fakt, że nie ma już ogłaszania o przyłapanych sportowcach? Oznacza to 1. Mogą to przemilczeć. 2. Skażone suplementy są akceptowane.”

„Jeff Novitzky, jak to się dzieje, że opinia publiczna nie jest już informowana o pozytywnych testach?” McGregor dodał w innym tweecie. „Jak po sterydowej wpadce Nate’a Diaza, który wyprodukował własnej firmy suplementacyjnej skażoną multiwitaminę, został natychmiast dopuszczony do rywalizacji przed walką za mega pieniądze, czy teraz jesteśmy nieinformowani na temat wyników testów?”

„”Wszyscy są na sterydach” – sterydowy Nathan Diaz”

Być może na pierwszy rzut oka może się wydawać, że USADA była ostatnio bardzo cicha. Jednak szybkie spojrzenie na stronę USADA ujawnia 5 incydentów w 2021 roku, w których zawodnicy otrzymali ostrzeżenia lub sankcje za naruszenia antydopingowe. McGregor nie ma więc racji co do tego, że USADA nie ogłasza już ogólnie zawieszeń. Co jeśli chodzi o Nate’a Diaza?

Cóż… Nate rzeczywiście oblał test antydopingowy przed jego walką o pas BMF z Jorge Masvidalem w listopadzie 2019 roku. UFC i USADA wydawały się chętne do zamiatania tego pod dywan po tym, jak Nate dostarczył im dowody na skażony suplement. Skąd o tym wiadomo? Ponieważ Nate osobiście pisał o całym incydencie na Twitterze.

„To była po prostu wielka tajemnica i to było ukrywane i brzmiało jak jakiś gówno, w które zaangażowani są ludzie na sterydach” – powiedział wtedy Nate. „Nie czułem się z tym komfortowo. Więc postanowiłem po prostu powiedzieć o tym publicznie. Bo jeśli masz zamiar powiedzieć mi teraz, że uzyskam pozytywny wynik na jakieś gówno i wszyscy będą szaleć z tego powodu, to ja nawet nie chcę walczyć.

To jest tylko oszukiwanie, jeśli wskakujesz do walki pod wpływem tego gówna, prawda? Więc powiedzmy, że przypadkowo wziąłem to gówno, czego nie zrobiłem, ale powiedzmy, że jednak to zrobiłem. Cóż, wtedy po prostu walczmy za kilka miesięcy, kiedy to gówno przestanie działać. Nie mam z tym problemu. Nie obchodzi mnie, czy to zrujnuje twój show. Nie zrujnujesz całego mojego dziedzictwa. Jestem całkowicie naturalny.”

Pozostaje więc pytanie, które wisi w powietrzu: skoro raz byli skłonni zamieść to pod dywan, to ile innych sytuacji zostało zamiecionych? Czy McGregor zdaje się sugerować, że pod powierzchnią reżimu USADA dzieje się więcej, niż wiemy?

„W każdym razie dzięki za wyjaśnienie mi tego Jeff, cisza jest wymowna. Dodatkowo gdzie jest moja kurtka wręczana przez USADA za ponad 50 czystych testów, które jak widzę wszyscy inni dostali?

Chcę sobie nią podetrzeć tyłek.”

Oczywiście na odpowiedź Nate’a Diaza nie trzeba było długo czekać.

„Fast System McGregora. Oto, co sterydy robią z tobą.”

„@TheNotoriousMMA więc ożywiłem dla Ciebie Fast McGregora i nie wykorzystałeś tego przeciwko Mayweatherowi, Khabibowi czy Dustinowi Poirierowi? Masz się uczyć i rozwijać w tej grze amatorze, a nie ciągle nap***ać w ten sam sposób jak żółtodziób.”

„Piszę system kondycyjny Diaza, żeby pokazać jak to się naprawdę robi i tak sram na to głupie McGregor fast gówno. Ten imbecyl po prostu kopiuje wszystkie moje ruchy. Próbuje wsiąść na rower, pływać i w ogóle”.

Wygląda na to, że będzie więcej wzajemnych ataków do czasu, gdy McGregor i Diaz zabiorą się za swoją własną trylogię. Na razie Conor McGregor ma przed sobą Dustina Poiriera, a Nate Diaz pojedynek z Leonem Edwardsem na UFC 262 zaplanowanej na 15 maja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *