Conor McGregor pochwalił Nicka Diaza i wyśmiał „gówniany boks” Nate’a Diaza w porównaniu do jego brata

Jeff Bottari/Zuffa LLC

Conor McGregor podzielił się swoimi przemyśleniami na temat nieudanego powrotu Nicka Diaza do Oktagonu w walce rewanżowej z Robbiem Lawlerem na UFC 266. McGregor pochwalił Nicka, ale nie szczędził gorzkich słów jego bratu Nate’owi Diazowi.

Conor McGregor (22-5 MMA, 10-4 UFC) był bacznym obserwatorem długo wyczekiwanej walki powrotnej Nicka Diaza (26-10 MMA, 7-7 UFC), którą było rewanżowe starcie z Robbiem Lawlerem w T-Mobile Arena w Las Vegas.

Po ponad sześcioletniej przerwie od rywalizacji, sprawy nie potoczyły się po myśli Diaza. Po części powrócił do dawnej formy, ale nie był w stanie dotrzymać tempa Lawlerowi i zrezygnował z dalszej walki po tym, jak został trafiony mocnym ciosem na początku trzeciej rundy walki w wadze średniej.

Niektórzy krytykują Diaza i twierdzą, że „poddał się”. Lawler powiedział po walce, że przerwanie walki było skutkiem kumulacji obrażeń, które otrzymał Diaz. McGregor, który obserwował walkę, podzielił się swoimi przemyśleniami na temat zakończenia i pochwalił zarówno Diaza jak i Lawlera:

„Nick/Rob to była dobra walka. Obrotowe kopnięcie na początku nie dało Nickowi zbyt wiele, ale on był opanowany jak przystało na weterana i zadawał piękne ciosy. On po prostu przyjął kilka mocnych uderzeń na tułów, a było ich jeszcze więcej. Robbie bił mocno na korpus. To była walka weteranów na najwyższym poziomie. Bardzo mi się podobało.”

„Sekwencja kończąca, gdy cios doszedł do głowy po tym, jak noga odmówiła posłuszeństwa, uniki przed ostatnim ciosem, który był piekielnie mocnym podbródkowym, były magiczne. Spójrzcie na to. Uklęknął na jedno kolano, obserwował skąd nadchodzi cios, unik/parowanie i ponowne wejście do gardy. Jak w walce z (Paulem) Daleyem.”

Choć większość jego odczuć była pozytywna, McGregor nie mógł się powstrzymać, by nie powiedzieć jakiegoś kąśliwego komentarza. Powiedział, że był o wiele bardziej pod wrażeniem uderzeń Nicka niż jego młodszego brata Nate’a Diaza – który walczył z McGregorem dwa razy.

„Nate, twój boks porównać do Nicka to gówno. Byliśmy karmieni tym gównem z twoimi niechlujnymi uderzeniami przez ostatnie kilka lat. Po ostatniej nocy widać wyraźną różnicę między braćmi. Balans, opanowanie. Twój brat jest na wyższym poziomie niż ty. Stworzyłem cię.”

Nate Diaz zareagował po tym, jak Conor McGregor zasugerował, że jego „boks to gówno” w porównaniu z boksem jego brata Nicka.

„W ogóle nie możesz walczyć. Pamiętasz swoją nogę?”

Nate Diaz i Conor McGregor zmierzyli się dwukrotnie w wadze półśredniej, pierwszy raz na UFC 196 kiedy to Diaz odniósł zwycięstwo przez poddanie w drugiej rundzie.

Obydwaj spotkali się w bezpośrednim rewanżu na UFC 202, gdzie „Notorious” ostatecznie zwyciężył przez kontrowersyjną większościową decyzję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *