Conor McGregor planuje powrót w lipcu. Będzie z uwagą oglądał galę UFC 249, aby przekonać się o bezpieczeństwie organizowanych gal

mikeswick.com

Zanim pojawią się jakiekolwiek plany dotyczące powrotu Conora McGregora do Oktagonu ponownie w tym roku, chce on mieć pewność, że obowiązujące środki bezpieczeństwa zdrowotnego będą dobrze funkcjonować.

Według jego menadżera Audie Attara, Conor McGregor będzie oglądał galę UFC 249 w ten weekend z wielu powodów, w tym w celu wybrania potencjalnych przyszłych przeciwników i przekonania się o bezpieczeństwie gali odbywającej się podczas pandemii COVID-19.

W wywiadzie udzielonemu Arielowi Helwaniemu z ESPN, Audie Attar stwierdził, że McGregor będzie oglądał walkę o tytuł tymczasowego mistrza wagi lekkiej pomiędzy Tonym Fergusonem a Justinem Gaethje, ale także poważnie przyjrzy się temu, jak UFC planuje przeprowadzić trzy gale w ciągu jednego tygodnia (9, 13 i 16 maja). McGregor pokazał w mediach społecznościowych, jak poważnie traktuje pandemię COVID-19, wspomagając szpitale w Irlandii, i jest ciekaw, czy wszyscy będą bezpieczni podczas UFC 249.

„Conor jest bardzo ciekawy, czy zdrowie i bezpieczeństwo zawodników i personelu jest zapewnione. Chce się upewnić, że wszyscy są pod odpowiednią opieką.”

Attar powiedział ESPN, że McGregor prawdopodobnie rozważa powrót do rywalizacji w lipcu, jeśli UFC będzie w stanie zapewnić bezpieczeństwo wszystkim, którzy będą zaangażowani w organizację nadchodzących wydarzeń. Istnieje niewielka szansa na to, że powrót McGregora może nastąpić wraz z walkami toczonymi przy udziale publiczności i choć na pewno nie jest to idealny moment na bicie rekordów, to jego menadżer uważa, że ludzie oglądający jego walkę w domu mogą wynieść z tego nieco optymizmu i pozytywnego nastawienia.

„Podczas gdy Conor chciałby walczyć przed innym, przed publicznością, która wykupiłaby bilety, rozumie, jaki wpływ będzie miała walka na pustej arenie w obecnej sytuacji kiedy ludzie siedzą w domu. Rozważy, czy nie ma nic przeciwko temu, by UFC organizowało te wydarzenia z punktu widzenia zdrowia i bezpieczeństwa”.

Jakiekolwiek potencjalne wieści o powrocie Conora McGregora będą wywoływały poruszenie i chociaż ostatnio pojawiły się pogłoski o możliwych walkach, wydaje się, że głównym celem jest teraz zapewnienie zdrowia i bezpieczeństwa wszystkich zaangażowanych w organizację gal UFC.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *