Conor McGregor o tym, dlaczego chce stoczyć drugą walkę w wadze półśredniej z Natem Diazem

fightstate.com
fightstate.com

Co sprawia, że Conor McGregor chce ponownie zmierzyć się z Natem Diazem w wadze 170 funtów? Powód jest prosty, chce odrobić stratę jaką poniósł  wcześniej tej wadze.

Mistrz agi piórkowej UFC Conor McGregor zdobył tytuł w grudniu 2015 roku w walce z Jose Aldo, ale i jeszcze nie bronił tego pasa. Zanim jednak dojdzie do pierwszej obrony, McGregor po raz drugi zmierzy się z Natem Diazem w walce o dwie kategorie wyżej. Pierwszy pojedynek przegrał w marcu na UFC 196 i teraz opowiada dlaczego chce stoczyć rewanż na UFC 202.

„Jakim typem zawodnika byłbym gdybym po przegranej w tej wadze z konkretnym przeciwnikiem powiedział, „cóż, pokonałeś mnie tym razem, zbijam więc wagę i zmierzmy się teraz w tej (niższej) wadze.” Dla mnie ma sens stoczenie alki w 170 funtach, aby poprawić to, co wyszło źle. Nie pozostawiając żadnych pytań. To jest ta jedna walka. To dlatego poświęcam wszystko pod ten pojedynek.”

Prawdopodobnie od wyniku tej walki będzie zależało to, czy McGregor pozostanie w tej wadze w przypadku wygranej lub wróci do wagi piórkowej bądź będzie chciał spróbować swoich sił w wadze lekkiej. Conor McGregor miał już ustaloną walkę z ówczesnym mistrzem wagi lekkiej Rafaelem dos Anjos, ale z powodu kontuzji Brazylijczyka, walkę odwołano.

Problematycznym zagadnieniem staje się więc brona tytułu wagi piórkowej do której McGregor musiałby sporo zbijać, a jak łatwo się domyślić takie wahania wagi nie są korzystne dla zawodnika.

11 thoughts on “Conor McGregor o tym, dlaczego chce stoczyć drugą walkę w wadze półśredniej z Natem Diazem

  1. nie lubie cymbala, ale ma szanse z Diazem, Diaz jest solidny, ale taki sobie (19:10). Dobry jest w wymianach, wiec jak McConoR bedzie madrze walcyzl, to pewnie wygra i na nowo zacznie cwaniakowac
    Tak wiec: oby tylko znowu bylo KO

  2. z aldo wszedł mu cios tak jak Dos santosowi z Cainem na 10 walk z Aldo jedną by wygrał i to własnie była taka walka , Aldo przegrał juz tą walkę przed wejsciem do octagonu , z Diazem znowu dostanie lanie , Diaz sie go nie przestraszył do czego pan condon nie był przyzwyczajony

  3. ja to tak skwituje conor jest za miekki po jednym dobrym becku cale gameplan w dupe poszedl :)dopuki on narzuca temto i duzo nie zbiera TO JEST OK JAK ZACZYNA ZBIERAC OZNACZA SZYBKI KONIEC 🙂 a co do nabierania to nie mowilem o fighterach tylko i kibicach panowie 🙂

  4. @Elo
    Bo Rudy jest utalentowany i to trzeba przyznać. Z większością zawodników z piórkowej i lekkiej wygrałby. Ale na tej stronie dyskutujemy o walkach z czołówką, a tutaj uważam że Rudy przegrałby z każdym z top5 lekkiej i z Aldo w rewanżu jak i z Edgarem, pewnie nawet rewanż z Mendesem w piórkowej. A frajerem jest dla mnie bo zachowuje się jak pajac 🙂 Umiejętności ma spoko, tylko jako osoba jest wkurzający.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *