Conor McGregor nie oszczędził nikogo. Gaethje, Nurmagomedov, Ferguson i Poirier pod mocnym ostrzałem

Chris Unger/Zuffa LLC

Conor McGregor ponownie się uaktywnił w mediach społecznościowych po gali UFC 249 i wystrzelił całą serię wpisów na Twitterze uderzając m.in. w Justina Gaethje, Khabiba Nurmagomedova, Tony’ego Fergusona i Dustina Poiriera.

Irlandczyk najostrzej zaatakował nowego tymczasowego mistrza wagi lekkiej UFC Justina Gaethje, a także byłego rywala, aktualnego niekwestionowanego mistrza Khabiba Nurmagomedova.

Po tym, jak przez miesiące krążyły plotki o potencjalnej walce między McGregorem a Gaethje, „The Notorious” zaatakował Justina po tym, jak ten pokonał przez TKO w piątej rundzie Tony’ego Fergusona zdobywając tytuł tymczasowego mistrza. Gaethje od miesięcy wzywał do walki z McGregorem, ale do pojedynku nigdy nie doszło.

Najwyraźniej teraz, kiedy Gaethje został tymczasowym mistrzem, wygląda na to, że McGregor nabrał ochoty na zmierzenie się z nim. Zdaje się, że McGregor po raz drugi w swojej karierze w UFC stara się zostać mistrzem wagi lekkiej.

„Justin, nie ma nic niebezpiecznego w człowieku, który przytula się do nóg, wszyscy to wiemy. Spróbuj zatańczyć wokół tego, co jest prawdziwym zagrożeniem, wszystko czego chcesz.

Zamierzam cię, ku**a zarżnąć jak rzeźnik. Z twoich zębów zrobię sobie pieprzony naszyjnik. Mówisz o moich umiejętnościach jako ojca? Jesteś, ku**a, martwy.”

We wrześniu 2019 roku Gaethje odpowiedział na komentarz McGregora w mediach społecznościowych, nazywając go „gównianym człowiekiem, ojcem i mężem” i najwyraźniej były mistrz dwóch dywizji nigdy o tym nie zapomniał.

McGregor kontynuował swoją tyradę poprzez zadeklarowanie zamiaru walki z Gaethje w następnej kolejności, pomimo planów UFC, aby zestawić nowego tymczasowego mistrza przeciwko Nurmagomedovowi w walce o zunifikowanie tytułu jeszcze w tym roku.

„Nigdy więcej nie mów, że reprezentujesz wielki naród Stanów Zjednoczonych Ameryki. Żaden prawdziwy Amerykanin nie mówiłby tak wzniośle o skazanym członku dżihadyjskiej komórki terrorystycznej, która ich reprezentuje (red. Ali Abdelaziz). Nigdy nie zapomnij! Jesteś pieprzonym ślepym głupcem, a ja dokończę tę robotę.”

„Kibice tworzą ten sport!

Oglądając galę tamtej nocy, byłem przeciwny wychodzeniu do walki bez nich. Ale to będzie dla mnie pieprzona przyjemność pokazać moc, którą posiadam bez szumu i okrzyków.

To ja i Justin będziemy walczyć w pierwszej kolejności, ponieważ khabib, jest największym tchórzem w tej grze. Gwarantuję to.”

Jak widać Khabibowi Nurmagomedovowi również się oberwało podobnie jak menadżerowi Khabiba i Justina, Aliemu Abdelazizowi. McGregora uderzył w Dagestańczyka, który pierwotnie miał walczyć z Fergusonem na UFC 249, dopóki ograniczenia w podróży z powodu pandemii koronawirusa nie uniemożliwiły mu podróży do Stanów Zjednoczonych.

„Khabib, jesteś absolutnie żenujący. Uciekający, ukrywając się jak zwykle szczur. Jak już mówiłem wiele razy. Jak już wiele razy widziałem. Przez szybę powiedziano to, co zawsze było wiadome.

„Bez komentarza” lol. Żenada dla prawdziwej walki.”

Tuż przed zwróceniem uwagi na Justina Gaethje i Khabbiba Nurmagomedova, Conor McGregor skomentował również porażkę Tony’rgo Fergusona, odgrywając jednocześnie rolę matchmakera dla dywizji lekkiej.

„Uwielbiam Tony’ego. Reprezentowaliśmy go wspaniale w Paradigm Sports, ale zostaliśmy zdradzeni za obietnicę kontraktu jak baseballu. Ale jego przygotowanie do tej walki było po prostu żenujące. Jego metody i rozmowy są humorystyczne/przyjemne, ale nigdy nie był na takim poziomie na jaki był postrzegany. Chociaż jest twardy.”

„Następna walka, to Dustin (Poirier)/Tony, gdy Tony wyzdrowieje. Jeśli to zrobi. Dustin również go pokona, jeśli nie wprowadzi zmian. Których nie wprowadzi. Dustin, chociaż posiada dobrą taktykę i jest  grze, znów będzie posadzony na deskach. Zdoła coś ugrać, a potem zostanie złamany w pół. I tak w kółko – oto cała kariera Dustina.”

Po wyładowaniu się na czołowych zawodnikach w dywizji lekkiej, Conor McGregor ogłosił, że po pokonaniu ich wszystkich, przejdzie do kategorii półśredniej.

„Po zdemolowaniu tej dywizji – przechodzę do 170 funtów.”

Podczas gdy nic nie zostało potwierdzone w kwestii kolejnej walki McGregora, prezydent UFC Dana White wraz z menedżerem Irlandczykiem Audie Attarem wyznaczyli letnią datę powrotu Conora do akcji. Oczywiście McGregor widzi siebie w walce o tytuł, ale dopiero się okaże, kto będzie jego kolejnym przeciwnikiem po zwycięstwie nad Donaldem Cerrone w jego ostatniej walce w styczniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *