Conor McGregor nie jest już właścicielem marki whiskey Proper No. Twelve

Proper No. Twelve

Niedawna informacja prasowa wskazuje, że marka whiskey Proper No. Twelve Irish Whiskey należąca dotychczas do byłego podwójnego mistrza UFC Conora McGregora została wykupiona przez inną firmę.

Minęło już kilka lat odkąd McGregor zaprezentował światu swoją markę whisky i od tego czasu zaczęła ona zdobywać popularność w wielu krajach na całym świecie. Jednak w ostatnim komunikacie prasowym giganta tequilli Becle należącego do Jose Cuervo, stwierdzono: „W dniu 23 lutego 2021 roku Spółka przekazała zawiadomienie o wykonaniu opcji kupna 51% udziałów kapitałowych EBS”.

EBS to skrót od Eire Born Spirits, która jest firmą założoną przez McGregora i Audie Attara. Becle początkowo posiadało 20% udziałów, po czym zwiększyło je do 49%. Teraz wykupili 51%, co oznacza, że będą mieli pełną kontrolę nad firmą.

Dokładne szczegóły finansowe dotyczące Eire Born Spirits McGregora i jego menedżera Audie Attara nigdy nie zostały ujawnione.

Jednak McGregor wcześniej mówił o ogromnym wzroście marki ze sprzedażą produktów na poziomie ponad 40 milionów dolarów w pierwszym roku finansowym. W 2019 roku twierdził, że jest miliarderem dzięki temu biznesowi, mówiąc, że wygenerował sprzedaż ponad 1 miliarda dolarów w Stanach Zjednoczonych.

Forbes w zeszłym roku umieścił go na 16. pozycji najlepiej zarabiających sportowców na świecie i wycenił jego wartość na 48 milionów dolarów – ale szacunki nie uwzględniały jego imperium whiskey, które było ściśle strzeżoną tajemnicą.

Firma robiła również wszystko, aby utrzymać swoje finanse w tajemnicy, ale raporty twierdziły w zeszłym roku, że firma została wyceniona na 200 milionów euro na podstawie zakupu akcji przez Becles’a w 2020 roku. Wartość firmy to w przeliczeniu na dolary 310 milionów.

McGregor i Attar podobno posiadali 80 procent udziałów w firmie, kiedy została założona, a Becle kupił od początku 20 procent udziałów.

Sfinalizowana sprzedaż sprawia, że zarobki McGregora wznoszą się na kolejny poziom. Podczas gdy przyszłość Conora McGregora w biznesie alkoholowym nie została potwierdzona, wiele osób uważa, że jest to potwierdzenie, że marka McGregora została oficjalnie wykupiona.

Chociaż jego perspektywy biznesowe są w tym momencie niewadomą, Conor McGregor jest zdeterminowany, aby powrócić do Oktagonu UFC i walczyć z Dustinem Poirierem po raz trzeci – jak stwierdził po przegranej w rewanżu w styczniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.