Conor McGregor dostał licencję bokserską w stanie Kalifornia i stara się otrzymać je w kolejnych stanach

Brandon Magnus/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images
Brandon Magnus/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Mistrz wagi lekkiej UFC Conor McGregor wchodzi do świata boksu przez uzyskanie licencji, a to oznacza, że może być coś na rzeczy w związku z walką z Floydem Mayweatherem Jr.

W środę stan Kalifornia przyznał McGregorowi licencję bokserską i od teraz może walczyć w tym stanie w zawodowych pojedynkach bokserskich. Zarówno Conor jak i jego team wkrótce powinni wydać oświadczenie dotyczące podjęcia decyzji o pozyskaniu licencji, ale wiadomo już teraz, że na tym jednym stanie nie poprzestaną i będą starali się o licencje w kolejnych stanach.

Kiedy mówi się o boksie oraz Conorze McGregorze, to od razu na myśl przychodzi pojedynek z legendą boksu Floydem Mayweatherem Jr. O tym starciu mówiło się już dość sporo po tym jak McGregor stoczył pojedynki z Natem Diazem oraz po pokonaniu Eddiego Alvareza i zdobyciu tytułu wagi lekkiej.

Chociaż wciąż walka Mayweather vs McGregor jest mało prawdopodobna zwłaszcza przy debiucie Conora w boksie, to nie jest niemożliwa i biorąc pod uwagę medialność Irlandczyka i jego umiejętności nie powinno potrwać zbyt długo aż zawalczyłby z gwiazdą boksu.

Tak duża walka bokserska raczej nie odbyłaby się w Kalifornii, a bardziej w Nevadzie, Nowym Jorku lub w Irlandii jednakże im więcej licencji stanowych otrzyma McGregor, tym więcej będzie miał opcji przy wyborze przeciwnika.

Całkiem możliwe, że decyzja Conora McGregora o ubieganie się o licencje bokserskie była spowodowana odebraniem mu tytułu wagi piórkowej.

W tym tygodniu na temat walki Conora McGregora z Floydem Mayweatherem wypowiedział się trener John Kavanagh, który stwierdził, że jeśli kursy na tę walkę w przyszłym roku byłyby dobre, to sam postawiłby na nią kilka funtów.

„Jeśli kursy byłyby wystarczająco dobre, postawiłbym w przyszłym roku kilka funtów na to.”

One thought on “Conor McGregor dostał licencję bokserską w stanie Kalifornia i stara się otrzymać je w kolejnych stanach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *