Conor McGregor dostał czek za walkę na UFC 229, wypłata Khabiba Nurmagomedova wstrzymana

Jeff Bottari/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Khabib Nurmagomedov za swoją walkę z Conorem McGregorem na gali UFC 229 miał zarobić 2 miliony dolarów, ale przez atak na narożnik Irlandczyka jego wypłata została wstrzymana.

Po wygranej walce przez poddanie w czwartej rundzie, Khabib Nurmagomedov wyskoczył z Oktagonu i zaatakował członków teamu McGregora, z kolei Irlandczyk uderzył kolegę Khabiba na co zareagowali pozostali członkowie jego drużyni i wtargnęli do klatki atakując McGregora.

Organ nadzorujący gale MMA, w tym przypadku Komisja Sportowa Stanu Nevada (NSAC) postanowiła na początku wstrzymać wypłaty obydwu zawodników, ale teraz podjęto decyzję o wypłaceniu gaży 3 milionów dolarów Conorowi McGregorowi. Wypłata 2 milionów dolarów dla Khabiba Nurmagomedova pozostaje wciąż wstrzymana.

Prezydent organizacji UFC Dana White rozmawiał z Bobem Bennettem z NSAC w kwestii wypłat dla tych dwóch zawodników, oto, co powiedział:

„Właśnie rozmawiałem z Bobem Bennettem z Nevada State Athletic Commission i powiedział mi, że już przyjrzeli się tej sprawie. Podjęli decyzję, że nie zamierzają wstrzymywać wypłaty dla Conora McGregora. Conor McGregor został opłacony, dostał czek. Co do wypłaty dla Khabiba, to wciąż ją wstrzymują. W porządku. To wszystko, to wszystko, co mi powiedzieli, po prostu nie chciałem, żebyście wyjechali dziś wieczorem [myśląc], że wstrzymują obydwie wypłaty, ponieważ to nie prawda. [Bennett] wszedł, przeprowadził wywiad z Conorem, obejrzeli jakieś taśmy i podjęli decyzję, by dać Conorowi McGregorowi czek, ale wciąż wstrzymują wypłatę dla Khabiba.”

Interesujące będą kolejne dni w ciągu których sytuacja będzie się dalej rozwijać, ale już teraz zanosi się na to, że Khabib Nurmagomedov oraz jego team mogą zostać surowo ukarani. Wchodzi w to zarówno kara zawieszenia, cofnięcie wiz a nawet pozbawienie tytułu mistrza. Wiadomo już, że Conor McGregor nie będzie wnosił oskarżenia.

9 thoughts on “Conor McGregor dostał czek za walkę na UFC 229, wypłata Khabiba Nurmagomedova wstrzymana

  1. @mustela pierwszy bez powodu zaatakował ludzi terrorysta, skoczył na Dilsona. Wieć żałosne jest to tłumaczenie jak to Conorowi się należało hahah. Co by o Konorze nie mówić, to zachował się jak człowiek honoru i ma jaja. Poszedł bronić swoich ziomków przed brudasami, jednego pięknie uwalił na dziure, druga małpa musiala go od tyłu zaatakować oczywiście.

  2. No nie troll Maciej w natarciu, szybko zapomniał albo uważa że to co kurczak z autobusem odjebal-to było bez znaczenia?. I jako rdzenny Irlandczyk mógł tak zrobić. Weź człowieku przestań brać to gówno! Rudy także strzelił w głowę goście w ringu, to powinien też ponieść tego konsekwencje! Ale złote dziecko UFC jak zwykle bezkarne.

    Khabib tak jak mówił wytarł nim ring a na koniec udusił jak amatora. Teraz gadają „ja nie usprawiedliwiam rudego, ale… I zaczyna się pieprzenie głupot, że jakiś inny był itd… przegrał bo Khabib się go nie wystraszył i był lepszy od niego.

    A już twierdzenie że rudzielec ma jakiś honor to totalna głupota, ktoś kto wyśmiewa publicznie rodzinę,religię i naród swojego przeciwnika tylko dlatego żeby nabić PPV i wejść mu do głowy nie ma za grosz honoru! Więc nie używaj słów których znaczenie jest ci obce!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *