Conor McGregor czwartym najlepiej zarabiającym sportowcem na świecie według Forbes’a

craziestsportsfights.com

Conor McGregor nawet kiedy nie walczy lub ma tylko jedną walkę w roku jest w stanie bić kolejne rekordy i tak też zrobił jeżeli chodzi o swoje zarobki, które wyniosły go na #4 miejsce najlepiej zarabiających sportowców według Forbes’a.

Z roku na rok McGregor pnie się w rankingach najlepiej zarabiających sportowców i wygląda na to, że spełnia swoje marzenia. Wszystko to, pomimo tego, że nie walczył w Oktagonie od listopada 2016 roku, a w międzyczasie w sierpniu ubiegłego roku stoczył tylko jedną walkę bokserską z Floydem Mayweatherem, którą przegrał przez TKO w 10 rundzie.

Według Forbesa, który opublikował swoją doroczną listę, McGregor zajmuje #4 miejscu ze 100 najlepiej zarabiających sportowców na świecie. Irlandczyk zarobił w zeszłym roku 99 milionów dolarów. Większość zarobków McGregora pochodziła z jego super walki z Floydem Mayweatherem, za którą zgarnął podobno 85 milionów dolarów i 14 milionów dolarów w ramach umowy.

RANKING FORBES’A

Poniżej komentarz Forbes’a dotyczący pozycji Conora McGregora w rankingu:

„McGregor zgromadził na koncie około 85 milionów dolarów, ponad pięć razy więcej niż jego poprzednia wypłata. Walka sprzedała 4,3 miliona subskrypcji PPV i wygenerowała ponad 550 milionów dolarów przychodu. Irlandczyk podpisał mnóstwo umów w ciągu ostatnich 12 miesięcy, a jego walka z Mayweatherem wywołała ogromne zainteresowanie i szum medialny. Jego obecni partnerzy to Burger King, Beats by Dre, Monster Energy, David August, BSN, Anheuser-Busch, HiSmile i Betsafe. McGregor ma również umowę rezydencką z Wynn Las Vegas i dla wszystkich swoich imprez, a oprócz tego jego cyfrowe własności, Conor McGregor FAST Program, MacMoji App, MacTalk App i Mac Life również generują dodatkową gotówkę.”

Zajmującego #4 miejsce w rankingu wyprzedzają jedynie #3 Cristiano Ronaldo, #2 Lionel Messi i #1 Floyd Mayweather, który zarobił w zeszłym roku 285 milionów dolarów.

McGregor wyprzedził w rankingu takie gwiazdy sportu jak #5 Neymara, #6 LeBrona Jamesa, #7 Rogera Federera. Irlandczyk jest też jedynym zawodnikiem MMA na tej liście. Kilku znakomitych bokserów znalazło się na niższych pozycjach w tym rankingu, w tym #15 Saul „Canelo” Alvarez, mistrz wagi ciężkiej #25 Anthony Joshua i #75 Gennady Golovkin.

2 thoughts on “Conor McGregor czwartym najlepiej zarabiającym sportowcem na świecie według Forbes’a

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.