Conor McGregor chce stoczyć charytatywny pojedynek bokserski na wózkach inwalidzkich

Conor McGregor Instagram

Conor McGregor przechodzi rekonwalescencję po kontuzji, której doznał w ostatniej walce, ale wyraził chęć wzięcia udziału w charytatywnym pojedynku bokserskim na wózkach inwalidzkich.

Sporo zamieszania pojawiło się w poniedziałek, kiedy Conor McGregor (22-5 MMA, 10-4 UFC), były podwójny mistrz UFC, został dziwnie powiązany z charytatywną walką bokserską na wózkach inwalidzkich dla Irish Wheelchair Association przeciwko Alowi Foranowi w dniu 11 września. Foran jest znany w sieci jako naśladowca i parodysta McGregora.

Krótko po tym, jak wiadomość została opublikowana, rzecznik McGregora powiedział ESPN, że zaangażowanie Irlandczyka nie zostało potwierdzone i nie będzie on częścią wydarzenia, jak twierdzono.

To jednak nie oznacza, że McGregor nie jest tym zainteresowany.

„The Notorious” jest zaledwie kilka tygodni po tym, jak doznał złamania nogi w pierwszej rundzie po przegranej przez TKO z Dustinem Poirierem w ich oczekiwanej trylogii na UFC 264, i pozostaje w Kalifornii odzyskując siły po operacji.

Proces rehabilitacji jest nadal we wrażliwej fazie, ale McGregor jest najwyraźniej nastawiony na to, że może zaangażować się kiedyś w jakąś rywalizację. Wydał oświadczenie w mediach społecznościowych w odpowiedzi na doniesienia i powiedział, że chciałby stoczyć charytatywny pojedynek bokserski na wózku inwalidzkim przed końcem 2021 roku:

„Chłopaki, wrześniowa data jest dla mnie zbyt wczesna. Wciąż jestem w trakcie rekonwalescencji. Moi lekarze / zespół terapii fizycznej radzą mi, abym odpuścił. Liczę, że najwcześniej pod koniec października. Ale może listopad/grudzień też. Trudno jest powiedzieć w tej chwili konkretną datę. Ale jestem chętny! Czekajcie na mnie, proszę! 🥊”

„Hahaha jakość! Dajcie mi czas chłopaki, wchodzę w to! Po prostu muszę się skupić na odzyskiwaniu sił przez ten czas, zanim będę mógł się zobowiązać do daty!

Mam kilka fajnych rzeczy zaplanowanych na to wydarzenie! @IrishWheelchair #LamborghiniWheelchairs”

Nie wiadomo jeszcze, czy McGregor poważnie myśli o tym, by zmierzyć się w walce bokserskiej na wózku inwalidzkim. Istnieje również pytanie, czy UFC w ogóle pozwoli na to, biorąc pod uwagę ograniczenia kontraktowe, które utrzymuje w stosunku do swoich zawodników.

Niemniej jednak, podekscytowanie McGregora w jego odpowiedzi jest obiecującym znakiem dla tych, którzy chcą zobaczyć, jak wychodzi ze swojej kontuzji z głodem rywalizacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *