Colby Covington ostrzega Khabiba Nurmagomedova przed przejściem do dywizji półśredniej

generationiron.com

Colby Covington nie ma najlepszego zdania na temat nowego mistrza wagi lekkiej UFC Khabiba Nurmagomedova i odradza mu przejście do kategorii półśredniej gdyby kiedykolwiek planował to zrobić.

Mogący pochwalić się imponującym rekordem 26-0 i tytułem mistrza wagi lekkiej, Khabib Nurmagomedov jest aktualnie jednym z najlepszych zawodników w historii MMA oraz organizacji UFC nie wspominając już o kategorii lekkiej. Nie wszyscy jednak są pod wrażeniem zarówno umiejętności jak i osiągnięć Dagestańczyka jak chociażby zawodnik wagi półśredniej Colby Covington.

W wywiadzie dla MMAjunkieRadio, zajmujący trzecią pozycję w rankingu dywizji półśredniej Colby Covington stwierdził, że Nurmagomedov niemiałby czego szukać w kategorii 170 funtów i ostrzega Khabiba przed zmianą dywizji.

„Myślę, że styl Khabiba jest dobry na kategorię lekką, ale to gówno nie zadziała w wadze półśredniej. Masz tutaj prawdziwego, zapaśnika dywizji All-American, a nie jakiegoś kolesia z sambo, więc jeśli on zdecyduje się na przejście do wagi półśredniej, jego głowa zostanie wbita w tułów, a jego własne jaja położone na czole.”

Kolejnym argumentem przemawiającym za tym, że Nurmagomedov wcale nie jest taki dobry według Covingtona jest to, że nie skończył przed czasem Al’a Iaquintę w walce o pas na gali UFC 223.

„Nie sądzę, żeby ten występ był tak imponujący. Nie mógł nawet skończyć agenta nieruchomości. To jest cholernie przykre.

Oglądałem walkę kilka razy. Khabib po prostu idzie naprzód i szuka obaleń i wywiera presję. On nie ma żadnej siły w swoich uderzeniach. Nie jest zbyt wszechstronnym zawodnikiem jak ja. Potrafię pokonać ludzi w stójce, mogę pokonać ludzi w parterze. To nie ma znaczenia.

Ludzie mają o wiele więcej powodów do zmartwień w walce ze mną, niż w walce z Khabibem. On jest po prostu jednowymiarowy. Jestem najbardziej wszechstronnym zawodnikiem na świecie.”

Colby Covington będzie miał okazję pokazać swoje wszechstronne umiejętności w kolejnej walce, którą stoczy 9 czerwca na gali UFC 225 w Chicago. Zmierzy się on z byłym mistrzem wagi lekkiej Rafaelem dos Anjos w pojedynku, którego stawką będzie tymczasowy tytuł wagi półśredniej.

5 thoughts on “Colby Covington ostrzega Khabiba Nurmagomedova przed przejściem do dywizji półśredniej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *