Colby Covington odpowiedział na zarzuty Kamaru Usmana o braku aktywności i konieczności wygrania walki zanim dostanie pojedynek o pas

Frank Franklin II/AP/Shutterstock

Nie trzeba było długo czekać na odpowiedź Colby’ego Covingtona na ostatnie komentarze mistrza wagi półśredniej UFC Kamaru Usmana.

Colby Covington (16-2 MMA, 11-2 UFC) odniósł się do wypowiedzi Kamaru Usmana po tym, jak mistrz namawiał Covingtona do stoczenia jeszcze jednej walki, jeśli chce kolejnego pojedynku o pas.

„Pokaż mi jakąś aktywność. Daj mi powód” – powiedział Usman w rozmowie z ESPN. „… Nadszedł czas, aby pokazał ludziom, że zasługuje na kolejną szansę walki o tytuł. Nie możesz siedzieć i mówić: „Och, pokonałem Tyrona Woodleya. To wszystko. Zasługuję na szansę walki o tytuł.” Nie. To nie daje ci szansy na walkę o tytuł”.

Komentarze Usmana nie spodobały się Covingtonowi, który odpalił z grubej rury.

„Mówił jak prawdziwy tchórz, który nie chce zmierzyć się z prawowitym pretendentem numer jeden.” – tweetował Covington. „Rankingi wybrały i tak samo jak ludzie, Marty. Po prostu powiedz prawdę: wiesz, że nie możesz wygrać i wolisz walczyć z takimi menelami jak Uliczny Judasz dla łatwych wypłat”.

Usman będzie bronił swojego tytułu po raz czwarty w rewanżowej walce z Jorge Masvidalem, która będzie głównym pojedynkiem gali UFC 261, która odbędzie się 24 kwietnia. Masvidal nie walczył od dziewięciu miesięcy, odkąd przegrał jednogłośną decyzją z Usmanem w lipcu 2020 roku.

Covington odbił się od porażki z grudnia 2019 roku z Usmanem dzięki wygranej przed czasem nad byłym mistrzem Tyronem Woodleyem we wrześniu ubiegłego roku i od tego czasu prowadził kampanię zarówno w kwestii rewanżu z Usmanem, jak i pojedynku z Masvidalem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.