Co słychać w Internecie? Czyli medialne podsumowanie tygodnia #2

WSoF youtube.com
WSoF youtube.com

Kolejny odcinek cyklu, w którym przedstawiamy najciekawsze twitty i filmy z ostatnich dni.

Już za kilka godzin wystartuje dwudziesta trzecia gala organizacji World Series of Fighting, w walce wieczoru dojdzie do rewanżowego starcia Justina Gaethje z Luisem Palomino. Jeśli ktoś nie widział pierwszej walki obu lekkich radzimy szybko nadrobić zaległości. Podobnie rzecz się ma w przypadku ostatnich występów Davida Brancha i Teddy’ego Holdera, którzy w co-main evencie gali zawalczą o mistrzostwo wagi półciężkiej. W ostatnich swoich walkach Branch poddał Jessego McElligotta a Holder znokautował Thiago Silvę.

***

Ronda Rousey przekracza kolejne granice jako sportsmenka. Rousey już od długiego czasu jest jedną z najbardziej wpływowych osobistości i to nie tylko w sporcie. Jeśli natomiast chodzi o sport, to Ronda wygrała w plebiscycie ESPN-W miano najlepszej zawodniczki w historii pokonując wiele znakomitych sportsmenek w tym także Serenę Williams.

Ronda Rousey ESPN W

***

Pamiętacie video, na którym młodziutki Khabib Nurmagomedov siłował się z niedźwiadkiem? Okazuje się, że Rosjanin nie zaprzestał treningów na świeżym powietrzu, kilka dni temu do Internetu trafił materiał, na którym zawodnicy UFC – Nurmagomedov i Islam Makhachev – a także wielu ich kolegów trenuje w Dagestańskich górach.

***

Jacob Stitch Duran, cutman zwolniony przez UFC został zaproszony przez szefa Bellatora, Scotta Cokera na galę Bellator 142: Dynamite! Być może będzie to początek stałej współpracy z nową organizacją, a pewne jest, że takiego cutmana z ogromną wiedzą i doświadczeniem chciałaby chyba każda organizacja na świecie… no może poza UFC.

***

W ubiegły weekend największa organizacja MMA na świecie nie organizowała żądnego eventu ale to wcale nie oznacza, że w świecie mieszanych sztuk walki nic się nie działo. W sobotę odbyła się gala Legacy FC 45, której najlepsze momenty możecie zobaczyć na poniższym video.

 

***

Kto przychodzi Wam na myśl kiedy mowa o najwspanialszym głosie w MMA? Ci z Was, którzy pamiętają czasy PRIDE bez wahania odpowiedzą, że ten głos należy do jedynej i niepowtarzalnej Lenne Hardt. To ona nadawała ten wspaniały i niepowtarzalny klimat japońskim galom zapowiadając zawodników w oryginalny i nie do podrobienia sposób. Lenne Hardt znów będziemy mogli usłyszeć, ale tym razem w organizacji Bellator na sobotniej gali Dynamite!

Poniżej tweet szefa Bellatora Scotta Cokera potwierdzający obecność Lenne Hardt na gali oraz próbka jej zapowiedzi.

 

***

Agnieszka Niedźwiedź w połowie lipca urodziła synka Alana. Szczęśliwa mama poinformowała na swoim facebooku, że wraca do treningów. Możemy się zatem spodziewać, że w 2016 zobaczymy „Kumę” ponownie w klatce.

Agnieszka Niedźwiedź Facebook
Agnieszka Niedźwiedź Facebook

***

W nocy z sobotę na niedzielę Floyd Mayweather Jr. stoczył swoją ostatnią walkę, 38-latek zakończył współzawodnictwo gładko pokonując Andre Berto. Wielu docenia to czego w boksie dokonał Amerykanin ale nie brakuje także odmiennych głosów, takich jak ten Oscara de la Hoyi.

***

W przeglądzie tygodnia nie może zabraknąć także nowych filmów instruktażowych, poniżej materiały od Jasona Scully’ego, Firasa Zahabiego i Carlosa Vieiry przedstawiające jak założyć gilotynę z półgardy, jak ochronić się przed rzutami ze strony cięższego przeciwnika oraz jak założyć dźwignię na rękę z pozycji północ-południe. Zachęcamy do oglądania.

   

2 thoughts on “Co słychać w Internecie? Czyli medialne podsumowanie tygodnia #2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *