Claudio Marrero vs Jesus M Rojas o tymczasowy pas WBA World w wadze piórkowej na żywo wyłącznie w Fightklubie

Fightklub / Claudio Marrero

Zakontraktowana na 12 rund walka będąca głównym wydarzeniem gali w MGM Grand w Las Vegas. Broniący tymczasowego pasa WBA World Claudio Marrero zmierzy się w niej z Jesusem M Rojasem. Na żywo w nocy z piątku na sobotę o godz. 3.00 wyłącznie w Fightklubie.

Marrero po tytuł, którego bronił będzie w Nevadzie, sięgnął w kwietniu tego roku. Pięściarz z Dominikany potrzebował wówczas zaledwie 90 sekund, żeby znokautować Carlosa Zambrano. Niepokonany przed tym starciem Peruwiańczyk stracił w ten sposób tymczasowy pas WBA World i nie sięgnął po wakujący tytuł IBO World w wadze piórkowej. Oba przypadły w udziale Marrero, który po tamtej walce może pochwalić się bilansem 22-1-0.

Jedyna porażka Marrero na zawodowych ringach to przegrana ze znakomitym Jesusem Andresem Cuellarem z sierpnia 2013 o… tymczasowy pas WBA World. Rywal posłał wówczas boksera z Dominikany na deski w szóstej rundzie, ostatecznie zwyciężył jednak na punkty – jego wygraną wskazali wszyscy trzej sędziowie. Przed tą walką Marrero posiadał już m.in. pasy WBC FECARBOX, WBA-NABA i WBC Fedelatin, po niej pierwsze tytuły wywalczył dopiero w pojedynku z Zambrano, choć w międzyczasie siedmiokrotnie wchodził między liny i w walkach tych odniósł komplet zwycięstw.

Także jedną przegraną na koncie ma najbliższy rywal Marrero, Jesus M Rojas. 30-letni Portorykańczyk poległ w 2008 roku z Jose Angelem Beranzą, któremu zresztą skutecznie zrewanżował się sześć lat później, pewnie wygrywając z nim na punkty. Jego bilans uzupełniają ponadto dwa remisy i 25 zwycięstw. Rojas to ukształtowany, solidnie bijący pięściarz z bardzo mocnym uderzeniem kończącym, z którego zresztą korzysta stosunkowo często. Wszystkie swoje atuty potwierdzał w ostatnich pojedynkach, w których wygrywał z Kiunem Evansem, Jesusem A Valdezem i przede wszystkim z Abrahamem Lopezem.

Ostatni z nich walczył z Portorykańczykiem w maju tego roku w MGM Grand i dwukrotnie leżał na deskach, zanim pojedynek definitywnie zakończył się nokautem w ósmej rundzie. Rojas nie tylko odniósł w ten sposób bardzo ważne dla dalszego rozwoju kariery zwycięstwo, ale też obronił pas WBA-NABA w wadze piórkowej. Jak dotychczas była to jego najważniejsza wygrana w karierze. Już w piątek może się to jednak diametralnie zmienić.

W Las Vegas zaplanowano w sumie siedem pojedynków. Poza walką wieczoru bardzo ciekawie zapowiadają się też potyczki niepokonanego na zawodowych ringach Rashidia Ellisa z Juanem Carlosem Abreu, Diuhla Olguina z Horacio Garcią i Ryana Garcii z Miguelem Carrizozą o wakujący pas NABF Junior w wadze lekkiej. Cała gala z MGM Grand w nocy z piątku na sobotę o godz. 3.00 na żywo wyłącznie w Fightklubie.

Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.