Claudia Gadelha vs. Carla Esparza pierwszym zestawieniem podczas UFC 225 w Chicago

Pojedynek pomiędzy byłą mistrzynią oraz pretendentką do pasa kategorii słomkowej, dodany do UFC 225.

Poznaliśmy pierwsze zestawienie, które odbędzie się 9 czerwca podczas gali UFC 225 w Chicago. Będzie to starcie w wadze słomkowej, pomiędzy Claudią Gadelhą (15-3) oraz Carlą Esparzą (13-4). Obie zawodniczki były ze sobą dwukrotnie zestawiane w organizacji Invicta FC, ale żadna walka nie doszła do skutku, ponieważ Gadelha zmagała się z problemami zdrowotnymi.

Claudia Gadelha powraca do Oktagonu po wyraźnej porażce z Jessicą Andrade, która zdominowała ją na przestrzeni pięciu rund, podczas gali w Japonii. Przed przegraną ze swoją rodaczką, wygrała dwa pojedynki, w których okazała się lepsza od Cortney Casey i Karoliny Kowalkiewicz. Gadelha była również pretendentką do mistrzowskiego pasa kategorii słomkowej, przegrywając ostatecznie z Joanną Jędrzejczyk przez jednogłośną decyzję.

Carla Esparza to pierwsza mistrzyni kategorii słomkowej UFC. Mistrzostwo zdobyła poprzez zwycięstwo w programie TUF 20, pokonując w finale i jednocześnie, pierwszej walce mistrzowskiej o pas kategorii słomkowej, Rose Namajunas. Ostatnio znajduje się w dobrej dyspozycji, podczas której zwyciężała w dwóch pojedynkach z rzędu. Okazała się lepsza od Maryny Moroz oraz Cynthii Calvillo. W przeszłości była mistrzynią organizacji Invicta FC.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *