Claudia Gadelha rzuca wyzwanie Joannie Jędrzejczyk na trylogię, ale w grapplingu: „Uszczęśliwiłoby mnie, gdyby to się odbyło w jiu-jitsu”

Była zawodniczka wagi słomkowej UFC Claudia Gadelha chciałaby trzeciego pojedynku z Joanną Jędrzejczyk. Nie chce jednak, aby doszło do niego w klatce lecz na macie.

Te dwie zawodniczki zmierzyły się już dwukrotnie, w 2014 i 2016 roku. Obie walki wygrała Jędrzejczyk przez decyzję. Oba pojedynki były jednak bardzo wyrównane, a walka z 2014 roku zakończyła się niejednogłośną decyzją. Natomiast ich kolejna walka była jedną z najlepszych w tamtym roku.

Od ich ostatniej walki minęło jednak sześć lat i wiele się w tej kwestii zmieniło. Przede wszystkim Gadelha postanowiła w zeszłym roku zakończyć karierę zawodową. Powołując się na kontuzje i wstrząsy mózgu, postanowiła zakończyć karierę.

Z kolei Jędrzejczyk nadal walczy. Była mistrzyni UFC w wadze słomkowej zmierzy się w przyszłym miesiącu w rewanżu z Weili Zhang na UFC 275. W przypadku wygranej ma nadzieję na walkę o tytuł, który kiedyś do niej należał.

Claudia Gadelha, mimo że jest na emeryturze, chciałaby jeszcze raz zmierzyć się z Joanną Jędrzejczyk. W podcaście Trocação Franca, Brazylijka zauważyła, że chciałaby mieć szansę zmierzyć się ze swoją byłą rywalką po raz trzeci.

Jednak nie w klatce, a na macie. Gadelha stwierdziła, że prawdopodobnie jej wyzwanie rzucone Jędrzejczyk pozostanie bez odpowiedzi. Mimo to, z chęcią zmierzy się z byłą mistrzynią.

„Bardzo bym chciała stoczyć trzecią walkę z Joanną. Bardzo. Bardzo” – powiedziała. „Myślę, że te dwie walki były naprawdę wyrównane i bardzo bym chciała zawalczyć z nią po raz trzeci. Nie żałuję, że tego nie zrobiłam. Ale byłabym szczęśliwa, gdyby doszło do tego w jiu-jitsu. Jednak nie sądzę, żeby się na to zgodziła. To po prostu będzie wisiało w powietrzu, naprawdę”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *