Claudia Gadelha rozstała się z klubem Nova Uniao

Josh Hedges/Zuffa LLC/Getty Images
Josh Hedges/Zuffa LLC/Getty Images

Była pretendentka do tytułu wagi słomkowej Claudia Gadelha rozstała się z klubem Nova Uniao i trenerem Andre Paderneirasem.

Według serwisu BloodyElbow, powodem rozstania była różnica zdań między Claudią Gadelhą i trenerem Andre Paderneirasem odnosząca się do ostatniej walki Claudii, którą przegrała z Joanną Jędrzejczyk. Według raportu, Gadelha była niezadowolona z tego jak były prowadzone jej treningi przygotowujące ją do walki rewanżowej z Joanną Jędrzejczyk. Brazylijka twierdzi, że to było głównym powodem jej porażki.

W wyniki sporu między zawodniczką i trenerem, Gadelha postanowiła odejść z Nova Uniao i jednocześnie otworzyć swój własny klub „Claudia Gadelha’s MMA & BJJ Academy” w Pensylwanii gdzie jest głównym trenerem.

Claudia Gadelha nie ma zaplanowanej kolejnej walki, ale według raportu BloodyElbow, jej następny obóz przygotowawczy odbędzie się w Kimura Nova Uniao gdzie trenuje były mistrz wagi koguciej Renan Barao oraz Jussier Formiga.

Claudia Gadelha (13-2) wciąż jest sklasyfikowana jako pretendentka #1 w rankingu wagi słomkowej mająca cztery stoczone walki w UFC. Dwie z nich wygrała pokonując Tinę Lahdemaki i Jessicę Aguilar, ale kolejne dwie walki przegrała ze swoją nemezis – mistrzynią wagi słomkowej – Joanną Jędrzejczyk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *