Claudia Gadelha lepsza od Karoliny Kowalkiewicz. Brazylijka skończyła walkę w pierwszej rundzie

Jeff Bottari/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Claudia Gadelha utrzymała swoje miejsce numer jeden w rankingu wagi słomkowej i umocniła pozycję pretendentki do tytułu pokonując Karolinę Kowalkiewicz na gali UFC 212.

Pojedynek ten był o wysoką stawkę i miał wyłonić pretendentkę do walki o pas. Mimo, że do pojedynku z mistrzynią Joanną Jędrzejczyk zestawiana jest teraz Rose Namajunas, to dzisiejszym zwycięstwem w Rio de Janeiro Claudia Gadelha zagwarantowała sobie kolejny pojedynek o tytuł. Bardzo możliwe, że jeżeli Jędrzejczyk obroni kolejny raz pas, to po raz trzeci jej rywalką będzie Gadelha, która dwukrotnie przegrała z Polką.

Karolina Kowalkiewicz i Claudia Gadelha rozpoczęły walkę od wymiany ciosów w stójce. Kowalkiewicz bardzo dobrze poruszała się na nogach w środku Oktagonu, ale kilka razy miała problem ze znalezieniem odpowiedniego dystansu, aby trafić Brazylijkę. Gadelha weszła w klincz i obaliła Kowalkiewicz zajmując pozycję z góry i w zasadzie to był początek końca walki. Brazylijka szybko weszła za plecy Polki, która nieco jej w tym pomogła i zacisnęła swoje ramie na szyi Karoliny zmuszając ją do odklepania. Pojedynek zakończył się duszeniem zza pleców w 3:03 minucie pierwszej rundy.

Poniżej komentarz Claudii zaraz po zakończonej walce:

— Mówiłam to cały tydzień, nie możesz spodziewać się innego wyniku jeżeli robisz ciągle te same rzeczy. Jestem inną zawodniczką i będzie mnie cholernie ciężko teraz pokonać.

Gadelha nie zdradziła planów dotyczących jej kolejnej walki, ale opowiedziała o przeprowadzce do Albuquerque, by tam na stałe trenować i o zakupach jakie sobie sprawi po tej walce.

— Teraz skupiam się na innych sprawach w swoim życiu. Wiem, że przeprowadzam się do Albuquerque, kupię sobie fajny samochód i chcę sprawić sobie jakiegoś fantazyjnego psa.

3 thoughts on “Claudia Gadelha lepsza od Karoliny Kowalkiewicz. Brazylijka skończyła walkę w pierwszej rundzie

  1. Karola walczyla- przegrala ale i tak jest bardzo dobra
    kto siedzi na dupie ten nie robi wynikow jedynie odciski na posladach……………………….
    jest jedna z najlepszych polskich zawodniczek w ufc bo druga -walczy lepiej niz faceci-dostala trudna rywalke i tyle

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *