Claressa Shields zmierzy się z Brittney Elkin w swoim debiucie w MMA w organizacji PFL

Mistrzyni boksu Claressa Shields ma już ustaloną datę swojego debiutu w MMA i zestawioną przeciwniczkę Brittney Elkin z którą zmierzy się na gali PFL.

PFL ogłosiło w środę, że Claressa Shields zadebiutuje 10 czerwca na gali PFL 2021 przeciwko Brittney Elkin. Walka, która będzie transmitowana jako część głównej karty na ESPN2, nie będzie częścią regularnego sezonu organizacji.

26-letnia Shields, która podpisała kontrakt z PFL 30 listopada zeszłego roku, jest byłą dwukrotną złotą medalistką olimpijską w boksie. Wygrywając 5 marca z Marie-Eve Dicaire, Shields została pierwszą niekwestionowaną mistrzynią dwóch dywizji w erze czterech pasów.

W ostatnich miesiącach Shields trenowała w słynnym Jackson Wink MMA w Albuquerque, spędzając czas z byłymi mistrzami UFC Holly Holm i Jonem Jonesem.

„Jestem bardzo podekscytowana, że mogę scementować moje dziedzictwo jako Najlepsza Kobieta Wszech Czasów” – powiedziała Shields w wydanym przez PFL oświadczeniu. „Nie mogę się doczekać, kiedy 10 czerwca po raz pierwszy wejdę do klatki PFL i pokażę światu, że nigdy nie cofam się przed wyzwaniem. Pokazałem, że jestem najlepszą bokserką na świecie i w końcu zamierzam zrobić to samo jako zawodniczka mieszany sztuk walki.”

Elkins ma rekord 3-6 i przegrała swoje ostatnie trzy walki. Nie rywalizowała w MMA od stycznia 2019 roku. Była również przeciwniczką Kayli Harrison w jej debiucie w czerwcu 2018 roku, poddając się przez dźwignie na łokieć w pierwszej rundzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *