Ciryl Gane wypada z walki z Shamilem Abdurakhimovem na UFC 249

Jasmin Frank-USA TODAY Sports

Z karty walk gali UFC 249 wypadł pojedynek w wadze ciężkiej między Shamilem Abdurakhimovem a Cirylem Gane, po tym, jak Gane ogłosił w mediach społecznościowych, że nie będzie mógł walczyć.

Według Gane, podczas treningu doznał odmy opłucnowej i jest „niemożliwe”, aby był w pelnnii gotowy do pojedynku.

„Niestety nie będę mógł walczyć w Nowym Jorku na UFC 249. Podczas treningu doznałem kolejnej odmy opłucnowej. Jest niemożliwe, żebym do 18 kwietnia był na 100% gotowy.  Nie martwcie się, wszystko jest w porządku! Wezmę wolne, żeby wyzdrowieć i wrócić do w jak najlepszym stanie!”

Shamil Abdurakhimov (20-5 MMA, 5-3 UFC) chce odbić się od porażki przez TKO w drugiej rundzie z Curtisem Blaydesem we wrześniu. Wcześniej 38-latek wygrał trzy pojedynki z rzędy w których pokonał Chase’a Shermana przez nokaut w pierwszej rundzie, Andreia Arlovskiego przez jednogłośną decyzję oraz Marcina Tyburę przez TKO w drugiej rundzie.

Ciryl Gane (6-0 MMA, 3-0 UFC) jest niepokonany w swojej stosunkowo krótkiej karierze zawodowej, ale w UFC zaprezentował się bardzo dobrze wygrywając trzy pojedynki. W zaledwie cztery miesiące pokonał Raphaela Pessosa przez poddanie w pierwszej rundzie, Don’Tale Mayes’a przez poddanie w trzeciej rundzie oraz Tannera Bosera przez jednogłośną decyzję.

Walką wieczoru gali UFC 249 będzie pojedynek o tytuł wagi lekkiej między mistrzem Khabibem Nurmagomedovem a Tonym Fergusonem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *