Ciryl Gane dostał ofertę walki o tymczasowy pas wagi ciężkiej UFC jeszcze przed pojedynkiem z Alexandrem Volkovem

UFC

Ciryl Gane wiedział już wcześniej, że kroi się coś dużego, a mianowicie to, że w przypadku zwycięstwa nad Alexandrem Volkovem dostanie walkę o pas tymczasowego mistrza wagi ciężkiej z Derrickiem Lewisem.

Pretendent do tytułu wagi ciężkiej UFC ujawnił, że UFC zaproponowało mu walkę o tymczasowy tytuł przed jego walką z Alexandrem Volkovem na gali UFC Fight Night 190, która odbyła się w ubiegłą sobotę. I tak jak obiecano, UFC wywiązało się z obietnicy i zaplanowało walkę o tymczasowy tytuł mistrzowski w wadze ciężkiej pomiędzy Cirylem Gane (9-0 MMA, 6-0 UFC) i Derrickiem Lewisem (25-7 MMA, 16-5 UFC) na UFC 265, która odbędzie się 7 sierpnia w Houston.

Gane wiedział wychodząc na walkę z Volkovem, że na szali jest duża stawka.

„Wiedzieliśmy już, ponieważ tuż przed walką (z Volkovem), UFC wysłało wiadomość do Fernanda Lopeza (trenera Gane), wiadomość w stylu, „Tak, to jest półfinał, więc wykonaj swoją pracę, a potem zobaczymy.” – powiedział Gane w rozmowie z MMA Junkie.

Myślę, że to była mowa o walce o tymczasowy pas, tak. Ale nie jestem pewien, bo nie pisali ze mną. Pisali do Lopeza, a Lopez powiedział mi: „Człowieku, wykonuj swoją pracę, a po walce będziesz szczęśliwy.””

Zestawienie walki o tytuł tymczasowego mistrza wagi ciężkiej było dla wielu zaskoczeniem, ponieważ mistrz wagi ciężkiej Francis Ngannou nie tak dawno by trzy miesiące temu zdobył pas w walce ze Stipe Miocicem na UFC 260.

Wielu fanów, ekspertów, a nawet Ngannou protestowali przeciwko decyzji UFC o wprowadzeniu tymczasowego pasa. Ekipa Ngannou twierdziła, że UFC zgodziło się na jego powrót we wrześniu, by bronić pasa.

Gane powiedział, że wiadomość o walce o tymczasowy tytuł UFC w jego dziewiątej zawodowej walce nie wywarła na nim żadnej presji, pomimo takiej stawki.

„To było dobre, ponieważ jest to dobra wiadomość, ale byłem naprawdę skupiony na walce i nie odczuwałem już żadnej presji”, powiedział Gane. „Po prostu powiedziałem: „Człowieku, ok, to jest dobra wiadomość, ale muszę wykonać pracę przed tym, więc skup się na swojej pracy, na walce z Volkovem, a potem zobaczymy”. Byłem naprawdę skupiony na tym, bez odczuwania presji.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *