Chris Weidman: Chcę walczyć z Vitorem Belfortem

Mistrz wagi średniej wie z kim chciałby stoczyć kolejny pojedynek.

Niecałe 2 tygodnie temu Chris Weidman (12-0, 8-0 w UFC) po raz 2 obronił mistrzowski pas. W ostatnim wywiadzie Amerykanin powiedział z kim chciałby stoczyć kolejną walkę. Na jego celowniku jest Vitor Belfort (24-10, 13-6 w UFC, 2# w rankingu UFC).

Chcę walczyć z Vitorem Belfortem. On jest facetem który na chwilę obecną jest w okolicach top. On jest legendą.”

Belfort był pretendentem nr 1 po tym jak znokautował Dana Hendersona w listopadzie i miał walczyć z Weidmanem na UFC 173. Plany pokrzyżowała stanowa komisja sportowa która zakazała TRT.

Poza Brazylijczykiem Chris wymienia także innych potencjalnych kandydatów na pretendentów do mistrzowskiego pasa.

Mamy Mousasiego który walczy z Jacare, więc nie wiem czy wygrany z nich… i mamy Rockholda który przegrał z Vitorem ale powrócił z dwoma dużymi wygranymi z Boetschem i Costasem. Myślę, że on potrzebuje jeszcze jednej wygranej z kimś z top5.”

Tak, więc sytuacja w dywizji średniej jest ‘rozwojowa’. Kto kolejnym rywalem Weidmana, Belfort, Mousasi/Jacare czy Rockhold?

 

6 thoughts on “Chris Weidman: Chcę walczyć z Vitorem Belfortem

  1. Belfort i Weidman- który z nich ma gorsze cardio? W sumie nie wiadomo, bo oprócz walki z Jonesem Belfort dawno nie miał okazji wyjść poza drugą rundę. Zapasy Weidmana raczej nie zrobią na Belforcie większego wrażenia.

  2. Tej walki bym nie obstawial nigdy. Nie trawie Weidmana ale doceniam jego umiejetnosci. Moim zdaniem tu moze zdarzyc sie wszystko. Malym faworytem dla mnie Belfort , w ogole poziom w top 5 jest mocno wyrownany na chwile obecna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.