Cheick Kongo vs. Javy Ayala podczas gali Bellator 199

MMAmania.com

Bardzo moce zestawienie w wadze ciężkiej podczas gali Bellator 199.

Galę Bellator 199, która odbędzie się 12 maja w hali Sap Center w San Jose, zasiliło bardzo mocne zestawienie w kategorii ciężkiej. Będzie to starcie pomiędzy Cheick Kongo (27-10-2) oraz Javym Ayalą (10-6).

Cheick Kongo to weteran mieszanych sztuk walki. Debiutancki pojedynek stoczył w 2001 roku pokonując Andre Tete na gali Rings Holland. Od 2006 roku występował w największej organizacji na świecie UFC, natomiast od 2013 roku reprezentuje organizację Bellator. Kongo aktualnie posiada passę 5 zwycięstw z rzędu. W ostatniej swojej walce pokonał Augusto Sakaia przez niejednogłośną decyzję sędziów. W swojej karierze wygrywał m.in. z takimi zawodnikami jak: Mirko Filipović oraz Matt Mitrione.

Javy Ayala to o wiele mniej doświadczony zawodnik niż Kongo. Ayala rozpoczął swoją zawodową karierę w 2011 roku, czyli ponad 10 lat później niż Francuz. Od 2013 roku występuje dla organizacji Bellator, dla której stoczył na razie osiem pojedynków (5-3). W ostatnim pojedynku, który odbył się we wrześniu 2017 roku w San Jose, przegrał przez jednogłośną decyzję z byłym zawodnikiem UFC, Royem Nelsonem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.