Cheal Sonnen i Dan Henderson mogą walczyć w Nevadzie

O przyznaniu licencji zdecydowała Sportowa Komisja Sportowa stanu Nevada.

Dan Henderson (30-11, 7-5 w UFC, #6 w rankingu UFC) i Chael Sonnen (28-14-1, 7-7 w UFC, #9 w rankingu UFC) mogą bez problemu walczyć w Nevadzie.

Jak pamiętamy, 27 lutego NSAC zakazała stosowania testosteronowej terapii zastępczej wśród zawodników boksu i mieszanych sztuk walki. Wczoraj komisja jednogłośnymi decyzjami przyznała licencje 2 zawodnikom którzy korzystali z TRT do ostatniego momentu jego legalności w stanie.

Henderson nokautując Mauricio Ruę przerwał passę 3 porażek jakie poniósł z rąk Lyoto Machidy, Rashada Evansa oraz Vitora Belforta. Na UFC 173 zmierzy się z Danielem Cormierem.

Sonnen nie walczył od listopada zeszłego roku kiedy to przez TKO w I rundzie uległ Rashadowi Evansowi. Wcześniej poddał Shoguna Ruę oraz przez nokauty przegrywał w walkach o mistrzowskie pasy z Jonem Jonesem oraz Andersonem Silvą.
Najbliższą walkę stoczy prawdopodobnie na UFC 175, jego przeciwnikiem będzie Wanderlei Silva.

4 thoughts on “Cheal Sonnen i Dan Henderson mogą walczyć w Nevadzie

  1. Czyli Sonnen znalazł jednak alternatywę. Najzwyczajniej robią to samo, co robili zanim oficjalnie przeszli na TRT. Jak byli na TRT to przynajmniej byli regularnie kontrolowani, teraz wszystko znowu zeszło do podziemia, paradoks zakazów.

  2. Skoro Przegrał z Andersonem , Jonesem i Shogunem to po przegranej walce z Wanderlejem powinni wyrzucić go na zbity ryj z UFC a nie trzymać go Qurwa do emerytury tym bardziej że jest po za UFC wielu lepszych fighterów którzy mogli by dać lepsze walki od niego np. Alexander Shlemenko lub Mamed Chalidow Bo Cwel Sonnen jest tylko mocny w gębie This is not true Fighter Cwel is Fuckin Celebrite

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *