„Chcecie zobaczyć Jerome’a Le Bannera w akcji?”

@Monaco_Info_ Twitter

Takie pytanie zadał społeczności fanów MMA prezydent organizacji RIZIN FF, Pan Nobuyuki Sakakibara.

Japońska organizacja RIZIN najwyraźniej planuje ściągnięcie do siebie legendy K-1 oraz zawodnika MMA, Submission Wrestlingu i boksu Jerome’a Le Bannera (3-2-1 MMA, 81-22-2, 1 NC Kickboxing, 6-0 boks). 44-letni „Geronimo” jest m.in. czterokrotnym mistrzem K-1 World Grand Prix, mistrzem świata Thaiboxingu wagi super ciężkiej ISKA, mistrzem świata WKN Muay Thai w wadze super ciężkiej oraz mistrzem Francji i Europy w Kickboxingu.

Swoją zawodową karierę Le Banner rozpoczął w 1992 roku od walk w Kickboxingu pnąc się w górę po szczeblach kariery trafiając do najlepszej ligi jaką było K-1 i walcząc z największymi gwiazdami tego sportu. Jego kariera w MMA jest znacznie bardziej skromna, ponieważ stoczył tylko sześć walk wygrywając trzy i jedną remisując. Karierę w MMA zakończył w 2010 roku, a w Kickboxingu i Submission Wrestlingu odpowiednio w 2015 i 2014 roku.

Organizacja RIZIN FF zapytała fanów MMA, czy chcieliby jeszcze zobaczyć JLB w akcji w ringu i dlatego na Twitterze Pana Sakakibary oraz Facebooku Jerome’a Le Bannera można wesprzeć powrót „Geronimo” do akcji na jednej z gal organizowanych w tym roku.

3 thoughts on “„Chcecie zobaczyć Jerome’a Le Bannera w akcji?”

  1. Jerome niestety nigdy nie wygrał głównego K-1 WGP, wygrał „jedynie” 2 podrzędne turnieje, który umożliwiły mu wejście do ćwierćfinałów. Ale jak to powiedział Hoost o Lebannerze „nie trzeba mieć korony aby być Królem, Jerome na pewno nim jest”. Jak jest w formie i dadzą mu kogoś w zasiegu reki to będzie swietnie zobaczyć mistrza raz jeszcze w Japonii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *