Charles Oliveira nie chce walczyć z Islamem Makhachevem w Abu Zabi

Były mistrz wagi lekkiej UFC Charles Oliveira chce walczyć z Islamem Makhachevem na neutralnym terenie.

Wygląda na to, że w najbliższym czasie nie zobaczymy walki Charlesa Oliveiry z Islamem Makhachevem. Podczas gdy drużyna byłego mistrza wagi lekkiej negocjuje, aby potencjalna walka o wakujący pas odbyła się na neutralnym terytorium, główny trener Brazylijczyka, Diego Lima, martwi się o stronnicze sędziowanie, jeśli UFC zdecyduje się na walkę w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

W rozmowie z Ag Fight, Lima wyjaśnił, że drużyna Makhacheva chce, aby walka odbyła się w Abu Zabi w październiku, co jest sprzeczne z modus operandi Oliveiry. Nie tylko byłoby to zbyt wcześnie dla Charlesa, aby powrócić do akcji, Diego uważa również, że byłaby to niesprawiedliwa przewaga dla Islama.

„Dlaczego mielibyśmy robić to na terenie Makhacheva? Spójrzcie na to, co zrobił Charles. Spójrzcie na jego osiągnięcia. Dlaczego nie pozwolić Charlesowi walczyć gdziekolwiek chce? Dlaczego nie dać nam szansy na walkę w Brazylii? „Och, ale to musi być neutralne miejsce”. Dobra, zróbmy to w Nowym Jorku. Gdyby to był McGregor, walczylibyśmy z nim w Irlandii, bo McGregor też tworzył historię.

Dlaczego mielibyśmy chcieć jechać do Abu Zabi w październiku?” powiedział Lima. „To znacznie wcześniej niż jesteśmy przyzwyczajeni do podjęcia walki. To jest inny timing. To nie jest timing Charlesa. Charles nie chce walczyć w Abu Zabi. Jako jego główny trener, w pełni popieram jego decyzję i zgadzam się z nim.”

Aby jeszcze bardziej podkreślić swój punkt widzenia, Lima użył przykładu innego zawodnika, który wystąpił przeciwko członkowi zespołu Khabiba Nurmagomedova w Abu Zabi: Allana Nascimento. Zdaniem Diego, Brazylijczyk powinien był otrzymać punktację na korzyść od sędziów, gdy zmierzył się tam z Tagirem Ulanbekovem w październiku 2021 roku.

„Kiedy Allan Nascimento debiutował w UFC, przeciwko kuzynowi Khabiba, którego imienia zapomniałem (Tagir Ulanbekov). Kuzyn, przyjaciel, nie wiem. To było w Abu Zabi. Facet nie zrobił nic. Był na górze, a Allan cały czas atakował go z dołu. Próbował pięciu różnych poddań. Uderzał go z góry i z dołu. Zniszczył łydki tego gościa.”

Tagir nie robił nic poza przeciąganiem walki” – kontynuował Lima. „Ludzie w firmie, fani, komentatorzy, wszyscy myśleli, że Allan wygrał. Ja uważam, że Allan wygrał. Gdyby to było w każdym innym kraju na świecie, wygrałby. Tak samo jak Charles zrobiłby wagę dla każdej innej komisji atletycznej.”

W swojej ostatniej walce Oliveira (33-8-1 NC) poddał Justina Gaehtje w maju. Jednak z powodu przekroczenia limitu wagi, „Do Bronx” nie mógł zachować tytułu po walce. Mimo to, zwycięstwo sprawiło, że 32-latek ma za sobą 11 walk, w których wygrał 10 razy. W tym czasie Charles pokonał między innymi Michaela Chandlera, Tony’ego Fergusona i Dustina Poiriera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.