Charles Oliveira kontra Justin Gaethje o tytuł wagi lekkiej na UFC 274

Karta walk gali UFC 274 zyskała właśnie drugą walkę o tytuł, a jest nią pojedynek o pas wagi lekkiej między mistrzem Charlesem Oliveirą a pretendentem numer jeden Justinem Gaethje.

Informację o walce podało ESPN i potwierdziło ją wiele innych serwisów branżowych.

Gala UFC 274 pierwotnie miała odbyć się w Brazylii jednak plany te uległy zmianie i wydarzenie ma się odbyć w Stanach Zjednoczonych, chociaż nie ma jeszcze potwierdzonego miejsca i lokalizacji.

Oliveira (32-8 MMA, 20-8 UFC) będzie chciał po raz drugi obronić tytuł mistrzowski w wadze lekkiej. Pierwszą obronę miał na UFC 269, gdzie pokonał byłego tymczasowego mistrza Dustina Poiriera w trzeciej rundzie przez poddanie duszeniem zza pleców. Stało się to po tym, jak na UFC 262 zdobył wakujący tytuł, pokonując Michaela Chandlera przez TKO w drugiej rundzie.

Teraz na jego drodze staje kolejny były tymczasowy mistrz.

Gaethje (23-3 MMA, 6-3 UFC) po zwycięstwie przez jednogłośną decyzję w walce wieczoru nad wspomnianym Chandlerem na UFC 268, będzie miał okazję po raz drugi zawalczyć o niekwestionowany tytuł mistrza wagi lekkiej UFC. Były tymczasowy mistrz dostał walkę o pas, pokonując Tony’ego Fergusona na UFC 249, ale nie udało mu się zunifikować tytułu w starciu przeciwko ówczesnemu mistrzowi Khabibowi Nurmagomedovowi na UFC 254.

Gala UFC 274 odbędzie się 7 maja a jej głównym pojedynkiem będzie walka o tytuł wagi półciężkiej między mistrzem Gloverem Teixeirą a Jirim Prochazką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.