Charles Oliveira chce walczyć ze zwycięzcą walki Nurmagomedov vs Ferguson i jest gotowy przejść do wagi półśredniej na walkę z Conorem McGregorem

Mike Roach/Zuffa LLC via Getty Images

Zawodnik wagi lekkiej UFC Charles Oliveira, który wygrał swoją ostatnią walkę na gali UFC Fight Night 170 mówi, że chce walczyć ze zwycięzcą walki między Khabibem Nurmagomedovem a Tonym Fergusonem. Ponadto stwierdził, że przeszedłby do wagi półśredniej na super walkę z Conorem McGregorem.

Charles Oliveira poddał Kevina Lee w trzeciej rundzie walki wieczoru gali UFC Brasilia odnosząc siódme zwycięstwo z rzędu i powiększając swój rekord w największej liczbie zwycięstw przez poddanie w historii UFC. Zwycięstwo nad Lee było największym zwycięstwem w dotychczasowej karierze Oliveiry i pozwoli mu ono na awans do pierwszej dziesiątki w rankingu dywizji lekkiej.

Teraz „Do Bronx” przygląda się innym rywalom na kolejną walkę. Po zwycięskiej walce, Oliveira zwrócił się z komunikatem do bohaterów walki o tytuł wagi lekkiej między mistrzem Khabibem Nurmagomedovem a Tonym Fergusonem, którzy mają się zmierzyć na gali UFC 249 zaplanowanej na 18 kwietnia w Brooklynie w Nowym Jorku.

„Tony Fergusonie, Khabibie Nurmagomedov, będę tam siedział w pierwszym rzędzie. Nie ma mowy, żeby było inaczej. Jestem jednym z najlepszych zawodników na świecie. Jestem gotowy walczyć o pas! Ten pas będzie mój, zobaczycie!”

Brazylijczyk swoją uwagę skupił na moment również na byłym podwójnym mistrzu wagi piórkowej i lekkiej Conorze McGregorze. Po zwycięstwie nad Lee, Oliveira powiedział mediom w Brazylii, że mógłby przejść do kategorii 170 funtów, aby zmierzyć się z McGregorem.

„Myślę, że przed walką o pas stoczę jeszcze jedną walkę. Nie dostanę od razu walki o tytuł. Liczę na pojedynek z kimś z pierwszej piątki rankingu. Nie wiele więcej mogę powiedzieć w tej kwestii. Staram się nie zostawiać wyniku w rękach sędziów. Nokautuję lub poddaję rywali. To jest mój czas. To jest nowa historia, nowego Charlesa.”

Oto, co Oliveria odpowiedział  na pytanie dziennikarzy o to, co sądzi o ewentualnym pojedynku z Conorem McGregorem.

”Z McGregorem zawalczyłbym w każdej wadze. Dla mnie to żaden problem. To byłaby dobra walka. Z przyjemnością bym się z nim zmierzył i nie ma znacznie w jakiej wadze, może być 155 albo 170 funtów.”

Szanse Oliveiry na otrzymanie super walki z McGregorem wydają się jednak bardzo nikłe. Irlandczyk czeka na to, co się wydarzy na UFC 249 między mistrzem wagi lekkiej Khabibem Nurmagomedovem i Tonym Fergusonem (jeśli ta walka w ogóle dojdzie do skutku), a poza tym jest więcej do wyboru bardziej interesujących i głośnych medialnie walk dla McGregora, jak chociażby pojedynki z takimi przeciwnikami jak Justin Gaethje czy Nate Diaz. Wydaje się mało prawdopodobne, aby McGregor w najbliższym czasie rozważył walkę z Oliveirą.

Mimo to, walka pomiędzy Conorem McGregorem i Charlesem Oliveirą mogłaby si okazać całkiem interesującym pojedynkiem. Z jednej strony, mamy jednego z najlepszych specjalistów od poddań, a z drugiej strony, jednego z najlepszych specjalistów od nokautów i boksu. Jednak póki co, najprawdopodobniej ta walka będzie musiała pozostać w sferze marzeń Oliveiry, ponieważ całkiem możliwe, że McGregor otrzyma kolejną walkę o tytuł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *