Charles Oliveira chce obronić Brazylię uciszając Kevina Lee

UFC

Charles Oliveira chce pokonać Kevina Lee w walce wieczoru gali UFC Fight Night 170 w Brasilii, aby obronić Brazylię.

Kevin Lee wygrał w ostatniej walce z Gregorem Gillespie na UFC 244. Wielu fanów MMA myślało, że Lee może przegrać ten pojedynek. Oliveira, wie, że „The Motown Phenom” stanowi dla niego trudne wyzwanie.

„Myślę, że Kevin Lee jest doskonałym zawodnikiem, który dobrze walczy na nogach, ewoluował w tej dziedzinie. Jego najmocniejszą bronią są zapasy, a nie jiu-jitsu. Wywiera tak dużą presję, że ludzie kończą złamani, oddając swoje plecy, więc idzie tam i robi to, co robi najlepiej, czyli poddaje ich.

Myślę, że będę w stanie pokazać w tej walce, jak bardzo rozwinąłem się w stójce. Mogę mu to pokazać. Upewnimy się, że pogubi się na nogach i odniosę wielkie zwycięstwo.”

Charles Oliveira nie tylko spodziewa się odnieść zwycięstwo, ale mówi również, że zrobi to dla swojej ojczyzny, Brazylii. Trzydziestolatek wierzy, że robi wszystko lepiej niż Lee, poza uprawianiem trash talk’u, po którym zamknie mu usta w sobotę.

„Chcemy uciszyć tego faceta i bronić naszego kraju, bronić Brazylii. Jedyną rzeczą, którą Kevin Lee robi lepiej ode mnie, jest gadanie i sprzedawanie takich walk. Ja sprzedaję walki na swój sposób, w klatce. Walczmy i pokażmy, co mam w zanadrzu. Brazylio, uciszmy tego faceta. On robi swoje przedstawienie poza klatką, a ja robię przedstawienie wewnątrz Oktagonu. Zróbmy trochę hałasu, żebyśmy mogli go uciszyć.”

Oliveira wierzy, że jest to walka, którą może zakończyć przed czasem, a jeśli to zrobi, wie, że przed nim będzie już tylko piątka najlepszych przeciwników.

„To będzie siódme zwycięstwo z rzędu, bez żadnych decyzji. To otworzy mi drzwi do czołówki dywizji. Potem będzie jeszcze jedno zwycięstwo, a następnie mój długo oczekiwany pojedynek o tytuł. Po tym, muszą dać mi kogoś z Top 5, Top 3, a potem pod koniec roku będę walczył o pas lub na początku przyszłego roku.”

Istnieje jednak poważne ryzyko odwołania gali UFC w Brasilii z powodu wprowadzenia zakazu organizacji dużych zgromadzeń ze względu na globalną pandemię koronawirusa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *