Chan Sung Jung chce stoczyć pojedynek z Zabitem Magomedsharipovem

octagon.express

„Koreański Zombie” Chan Sung Jung nawołuje do zestawienia pojedynku z Zabitem Magomedsharipovem, mówiąc, że „jest to walka, która postawi fanów na nogi”.

Chan Sung Jung ma za sobą zaskakującą jednostronną porażkę przez decyzję w walce z Brianem Ortegą na Fight Island w październiku. To była rozczarowująca przegrana dla TKZ, który wcześniej odniósł dwa zwycięstwa przez nokauty w pojedynkach z Frankie Edgarem i Renato Moicano. Nadal jednak zajmuje on 5. miejsce w rankingu kategorii piórkowej, więc pomimo przegranej z Ortegą, TKZ prawdopodobnie potrzebowałby tylko jednego lub dwóch zwycięstw, aby wskoczyć do walki o tytuł.

Po przegranej z Ortegą, Jung jest gotowy do rozpoczęcia obozu treningowego i walki na początku 2021 roku. Rozmawiając z MMAjunkie.com, TKZ powiedział, że chce wrócić na początku przyszłego roku, a kiedy to zrobi, chce zmierzyć się z Magomedsharipovem, który miał ciężki 2020 rok po tym jak kilka prób zestawienia go w walce z Yairem Rodriguezem zakończyło się fiaskiem. Mimo, że Magomedsharipov zajmuje 3. miejsce w rankingu, w tym momencie po prostu musi walczyć, a TKZ jest dostępny. Jeśli Magomedsharipov przyjmie walkę, Jung obiecuje kibicom, że stoczą prawdziwą wojnę.

„To jest walka, która postawiłaby kibiców na nogi. Obydwaj jesteśmy zdolni zrobić wspaniałe widowisko i możemy stoczyć świetną walkę, więc myślę, że chciałby ze mną wystąpić w Oktagonie. Zwycięstwo dla nas obydwu wiele by znaczyło dla naszej kariery, a to byłby niesamowity pojedynek. Piłeczka jest po stronie Zabita, ale chcę, żeby ta walka rozpoczęła 2021 rok.

Chcę Zabita Magomedsharipov. To jest walka, która zbliży mnie najbardziej do walki o tytuł. Co więcej, chcę po raz kolejny spróbować udowodnić, że jestem w stanie walczyć z jednym z najlepszych i najciekawszych zawodników w dywizji i udowodnić, że nadal jestem w stanie rywalizować na najwyższym poziomie. Oczywiście, zrozumiałbym, gdyby nie chciał ze mną walczyć.”

Na papierze, to zestawienie wygląda naprawdę ciekawie. Zarówno Chan Sung Jung jak i Zabit Magomedsharipov są bardzo agresywnymi i brutalnymi zawodnikami, którzy są na szczycie swojej dywizji. Jak powiedział TKZ, jeśli Magomedsharipov chce walczyć tylko z kimś, kto jest wyżej od niego w rankingu, to musi czekać, aż ktoś inny będzie dostępny. Ale jeśli Magomedsharipov nie ma nic przeciwko walce z kimś, kto zajmuje miejsce dwa oczka pod nim, to „Koreański Zombie” jest tym, którego szuka Rosjanin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *