Chaelowi Sonnenowi postawiono 11 zarzutów za rzekome pobicie w hotelu w Las Vegas

Esther Lin, MMA Fighting

Były pretendent do tytułu mistrzowskiego UFC Chael Sonnen ma postawionych blisko tuzin zarzutów w związku z grudniowym incydentem w Las Vegas.

Zgodnie z aktami sądowymi, Sonnenowi postawiono 10 zarzutów o pobicie i jeden zarzut o pobicie przez duszenie. Sonnen ma się stawić przed sądem 27 kwietnia w Las Vegas. TMZ Sports we wtorek jako pierwsze poinformowało o złożeniu dokumentów, które miało miejsce 14 marca.

Domniemany incydent miał miejsce 18 grudnia w Luxor Hotel and Casino. Początkowo Sonnenowi postawiono pięć zarzutów o pobicie za rzekome starcia z pięcioma różnymi osobami, ale sąd oddalił zarzuty bez uprawomocnienia. Istniała możliwość, że zarzuty mogą zostać ponownie wniesione w późniejszym terminie.

Policja poinformowała MMA Fighting w styczniu, że Sonnen nigdy nie został aresztowany ani umieszczony w areszcie, ale otrzymał mandaty i został wyprowadzony z posesji. Wideo opublikowane przez TMZ Sports pokazuje mężczyznę, który wydaje się być Sonnenem, odprowadzanym korytarzem z rękami za plecami i koszulką na ramionach.

44-letni Sonnen nie walczył od 2019 roku, ale służył w roli analityka dla różnych stacji i organizacji, w tym UFC i Bellatora, a także kierował organizacją grapplingu Submission Underground. Nie skomentował jeszcze zarzutów, które zostały mu postawione.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *