Chael Sonnen nadal bez licencji

(cagepotato.com)

Po burzliwym przesłuchaniu, Komisja Sportowa Stanu Kalifornia (CSAC) stosunkiem głosów 4-1 podtrzymała wyrok o zawieszeniu Chaela Sonnena.

Sonnen początkowo został zawieszony za pozytywny wynik testu anty-dopingowego po UFC 117. Zawodnik wniósł apelację i roczne zawieszenie skrócono o połowę. Jednak niedługo potem przyznał się do winy w sprawie prania brudnych pieniędzy. Okazało się również, że zeznania które złożyć przez CSAC dotyczące rozmów z NSAC (Komisja Sportowa Stanu Nevada) są fałszywe.

Początkowo uważano, że Chael Sonnen będzie mógł ubiegać się o nową licencję w MMA po wygaśnięciu obecnej, czyli 29 czerwca, jednak członek wykonawczy CSAC George Dodd oświadczył, że najbliższy termin, w którym Sonnen będzie się mógł ubiegac o licencję to maj 2012.

„Nasze przepisy mówią, że po apelacji o zdjęcie zawieszenia należy odczekać rok. Chael Sonnen apelował 18 maja 2011, więc rok minie w maju 2012. (…) Sonnen będzie musiał wykazać, że przez ten rok zrobił coś dla promocji sportu, swoją dobrą wolę. Już teraz robi dużo dobrych rzeczy – rozmawia z dzieciakami, pomaga podejmować im dobre decyzje. Ale musi pokazać, że on też takie podejmuje.”

3 thoughts on “Chael Sonnen nadal bez licencji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *