Cathal Pendred kończy zawodową karierę

mmajunkie.com
mmajunkie.com

Irlandczyk poinformował o tym fakcie dzisiaj za pośrednictwem twittera.

Cathal Pendred (17-4-1, 4-2 w UFC) zakończył zawodowe zmagania w klatkach MMA – Irlandczyk napisał dzisiaj na twitterze, że powodem jego decyzji jest brak motywacji i pasji do kolejnych walk.

Jestem namiętną osobą i zawsze wkładam 100% siebie w to co robię. Byłem pochłonięty MMA przez długi czas a moje skoncentrowanie na sporcie było moim motorem napędowym przez ostatnie 9 lat.

Zdałem sobie sprawę z tego, że to nie jest już moją pasją i czuję, że teraz czas na to bym przeszedł dalej. Mam inne zainteresowanie, które chcę realizować. Jest czas na to by zamknąć jedne drzwi i otworzyć inne. Moja miłość do MMA pozostaje ze mną. Zamierzać utrzymać swoje zaangażowanie w sporcie, ale nie chcę już walczyć.

Pendred rozpoczął zawodową karierę w 2009r. Po ponad 5 latach trafił do UFC za sprawą show The Ultimate Fighter, odpadł w drugiej walce programu, ale dano mu szansę walki zaprezentowania się na gali UFC. Irlandczyk wygrał cztery walki z rzędu, ale prezentowany styl nie przyprawiał mu wiele fanów. Następnie Cathal z małym wyprzedzeniem wziął walkę z Johnem Howardem, pojedynek przegrał niejednogłośną decyzją sędziów. W ostatnim boju Pendred został w I rundzie znokautowany przez Toma Breese’a.

One thought on “Cathal Pendred kończy zawodową karierę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *