Carlos Diego Ferreira vs. Gregor Gillespie na UFC on ESPN 24

Chris Unger/Zuffa LLC

Starcie lekkich w karcie majowej gali.

Jak poinformowała stacja ESPN, podczas gali UFC on ESPN 24 dojdzie do pojedynku w wadze lekkiej pomiędzy Carlosem Diego Ferreirą (17-3, 8-3 w UFC, #12 w rankingu UFC) i Gregorem Gillespie (13-1, 6-1 w UFC, #15 w rankingu UFC).

Ferreira ostatni raz walczył w lutym, na UFC Fight Night 184 Brazylijczyk niejednogłośną decyzją sędziów uległ Beneilowi Dariushowi. Ta porażka przerwała świetną passę aż sześciu kolejnych wygranych Carlosa, który pokonał m.in. Anthony’ego Pettisa i Mairbeka Taisumova.

Gillespie powróci do klatki po ponad rocznej przerwie i ciężkim nokaucie jaki zafundował mu Kevin Lee. Była to pierwsza przegrana Gregora w karierze i również w jego przypadku przerwała ona passę sześciu kolejnych zwycięstw. 34-latek ma na koncie wygrane m.in. z Yancym Medeirosem oraz Vincem Pichelem.

Gala UFC on ESPN 24 odbędzie się 8 maja w Las Vegas, w walce wieczoru Cory Sandhagen podejmie T.J. Dillashawa.