Carla Esparza nie dała szans Yan Xiaonan na UFC Fight Night 188, chce walczyć o pas z Rose Namajunas

Chris Unger/Zuffa LLC

Carla Esparza odniosła znakomite zwycięstwo w walce z niepokonaną dotychczas w UFC Yan Xiaonan na gali UFC Fight Night 188. Wygrana ta może zestawić ją na pozycji pretendentki do pasa wagi słomkowej.

Była mistrzyni wagi słomkowej w dominującym stylu zastopowała Yan Xiaonan w co-main evencie sobotniej gali UFC Fight Night 188 w Las Vegas. Carla Esparza (18-6 MMA, 9-4 UFC) pokonała Yan Xiaonan (13-2 MMA, 6-1 UFC) przed czasem w drugiej rundzie.

Był to jeden z najbardziej imponujących występów w karierze pierwszej mistrzyni wagi słomkowej.

33-letnia Esparza obaliła Xiaonan już w pierwszej rundzie i nie pozwoliła jej się podnieść aż do gongu. Esparza utrzymywała dominującą pozycję i zadawała mocne ciosy w parterze, które rozcięły czoło Xiaonan.

W drugiej rundzie nie było inaczej. „Ciasteczkowy Potwór” ponownie obalił Xiaonan na początku rundy, po czym Esparza przeszła do pozycji krucyfiksu i nie przestawała wyprowadzać ciosów i łokci. Zakrwawiona i niezdolna do ucieczki, Xiaonan nie dała sędziemu innego wyjścia, jak tylko przerwać walkę.

Carla Esparza pokonała Yan Xiaonan przez TKO (uderzenia) – runda 2, 2:58

Esparza była bezbłędna, kończąc serię sześciu wygranych Xiaonan w organizacji. Esparza zadomowiła się w czołówce dywizji, jeśli nie w ścisłej czołówce. Ma za sobą pięć wygranych walk z takimi rywalkami jak Virna Jandiroba, Alexa Grasso, Michelle Waterson, Marina Rodriguez, a teraz Xiaonan.

Esparza, która ma na swoim koncie zwycięstwo nad aktualną mistrzynią Rose Namajunas, w wywiadzie po walce zaapelowała o walkę o pas w starciu rewanżowym.

„Chcę mieć szansę walki o ten tytuł. Myślę, że to intrygująca walka. To walka, którą każdy chce zobaczyć. No dalej Dana, niech to się stanie”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *