Cain Velasquez czarnym pasem BJJ

Cain Velasquez na kilka tygodni przed starciem z Juniorem Dos Santosem na UFC 166 został nagrodzony czarnym pasem BJJ z rąk Leandro Vieira z Checkmat BJJ.

Co ciekawe, Velasquez nie skończył żadnej z 12 zwycięskich walk przez poddanie.

W pierwszym starciu zawodników w 2011, Dos Santos zdetronizował Caina przez KO w pierwszej rundzie. Dwa lata później w walce rewanżowej Velasquez pokonał „Cigano” na punkty po 5-rundowej walce. Najbardziej zaskakujące było to, że Cain dominował w stójce, którą zawsze uważano za domenę JDS.

7 thoughts on “Cain Velasquez czarnym pasem BJJ

  1. jak to jest bo nie kumam. Materla dostał niedawno czarny pas i
    Cain Velasquez też dopiero teraz dostał czarny pas choć zupelnie inna klasa zawodnika. A myślałem że jednak BJJ to nie karate albo taekwondo, że czarnych pasów mnóstwo i „każdy” może go dostać. Honorowe te pasy czy co ?

  2. No bo to nie jest tak że jak jesteś mistrzem mma to masz odrazu wszystkie czarne pasy bjj karate itp. do się rządzi swoimi prawami.. Materla ttrenował bjj trener stwierdził że zasłużył (zasługi raczej nie wyssane z palca- mam nadzieję) to dostał.. Cain trenuje bijj jego trener stwierdził ze w BJJ zasłużył na czarny to dostał.. Każda dyscyplina rządzi się oddzielnie swoimi prawami.. to że jestes mistrzem MMA to nie znaczy ze masz mieć jakiś czarny pas.. ps. To że nie masz tego pasa to nie znaczy że nie jesteś zaraz w tym gorszy..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.