Cain Velasquez chciałby zawalczyć na tej samej karcie UFC 226 na której Daniel Cormier zmierzy się ze Stipe Miocicem

mmapain.com

Były mistrz wagi ciężkiej UFC Cain Velasquez, który szykuje się do powrotu do Oktagonu, chce dołączyć do swojego klubowego kolegi Daniela Cormiera na karcie UFC 226 w lipcu.

Gdyby Velasquez wrócił do rywalizacji na tej gali, byłby to powrót po dwóch latach przerwy, ponieważ ostatnią walkę stoczył na gali UFC 200 w lipcu 2016 roku na której pokonał przez TKO w pierwszej rundzie Travisa Browne’a. Na karcie UFC 226 w walce wieczoru jego kolega z AKA, mistrz wagi półciężkiej Daniel Cormier zmierzy się o pas wagi ciężkiej z mistrzem tej kategorii Stipe Miocicem.

Będąc gościem programu „The MMA Hour”, Cain Velasquez opowiedział, że chciałby zawalczyć na tej samej gali:

„Rozmawialiśmy o tym i jestem za tym, wspieram Daniela w 100 procentach. Czuję, że po prostu muszę wrócić i udowodnić coś sobie. Muszę walczyć i pokazać ludziom, dlaczego wszyscy powinni się mnie bać, więc muszę tam być, muszę wyglądać imponująco. Mam zamiar znowu walczyć i nigdy nie rozmawiałem o emeryturze. Jeszcze nie teraz. Nadal chcę to robić.

[Daniel] zadzwonił do mnie, powiedział mi, że dostał taką okazję. Po prostu powiedziałem: „Tak, możemy to zrobić.” Możemy przygotować się razem, to jest dla nas najlepsze. On będzie walczył na tej karcie w lipcu, a ja mam zamiar spróbować dostać się na nią, mam nadzieję. Myślę, że byłoby to idealne i byłoby wystarczająco dużo czasu, abym mógł dostać się na tę kartę, a ja i Daniel możemy razem trenować i przygotować się do swoich walk, ponieważ kiedy to robimy, jesteśmy najlepsi.”

Velasquez dodał, że Cormier ma wszystko, czego potrzeba, aby zostać mistrzem dwóch kategorii.

„Myślę, że to bardzo dobry scenariusz, to jest idealne dla Daniela. Uważam, że on może to osiągnąć i cholera, zamierzam uczynić to moim priorytetem, aby tam pojechać i trenować z nim, aby zgarnął to zwycięstwo. On to zrobi, wygra tę walkę.”

W związku z powrotem Daniela Cormiera do wagi ciężkiej i po ostatnim komentarzu Velasqueza, że w przypadku zwycięstwa „DC”, sprawy przybiorą ciekawy obrót, pojawiły się komentarze o potencjalnej bratobójczej walce. Nawet jeśli Velasquez zostałby zestawiony na tej samej karcie, co Cormier, nie planuje jeszcze zmiany kategorii wagowej. Po 18 miesiącach przerwy w rywalizacji, Cain chce wrócić „komfortowo” do wagi ciężkiej, zanim wprowadzi jakiekolwiek drastyczne zmiany. Co ciekawe Velasquez stwierdził, że niezależnie od tego, co stanie się na UFC 226, nie ma żadnych rozmów o jego spotkaniu z Cormierem w Oktagonie.

„Czy walczyłbym kiedykolwiek z Cormierem? Nie, nie chciałbym. Nie walczyłbym z nim. Myślę, że on czuje to samo. Jesteśmy członkami drużyny, jesteśmy przyjaciółmi, dużo ze sobą przeszliśmy. Myślę, że to byłoby łatwe, ja i on, tylko dlatego, że bardzo dużo sparujemy, cholera, to byłoby jak kolejny dzień w biurze.”

3 thoughts on “Cain Velasquez chciałby zawalczyć na tej samej karcie UFC 226 na której Daniel Cormier zmierzy się ze Stipe Miocicem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.