C.B. Dollaway o kopnięciu otrzymanym od Lyoto Machidy

Amerykanin opowiada o swoich odczuciach po przyjęciu uderzenia na wątrobę.

C.B. Dollaway (15-6, 9-6 w UFC, #10 w rankingu UFC) na pewno nie wspomina miło ostatniego występu w oktagonie. Doberman poległ w walce z Lyoto Machidą (22-5, 14-5 w UFC, #4 w rankingu UFC) po przyjęciu mocnego kopnięcia na wątrobę.

Myślałem, że to pójdzie na moją głowę a weszło pod moim łokciem. Myślałem, że ukryję to, zrobię krok w tył i złapię oddech ale byłem jak sparaliżowany. To była rozczarowująca przegrana.”

Na pogalowej konferencji nie było jeszcze wiadomo czy kopnięcie Brazylijczyka nie wyrządziło większej szkody w postaci złamanych żeber Dollawaya.

Myślę, że to było zwykłe kopnięcie na wątrobę ale zaczynam czuć się gorzej teraz kiedy adrenalina opadła ale miejmy nadzieję, że to wątroba i będę mógł szybko wrócić na treningi aby być gotowym na kolejną walkę.”

Machida przyznał, że takie kopnięcia ćwiczył wielokrotnie ale nie spodziewał się tak szybkiego zakończenia sobotniej walki.

Ćwiczyłem tego typu kopnięcie wiele razy. Czułem, że to był dobry moment na użycie tego i byłem szczęśliwy z tego, że trafiłem. C.B. to twardy zawodnik i ja nie spodziewałem się, że to zakończy się tak szybko ale tak się sprawy mają w tej dywizji.”

5 thoughts on “C.B. Dollaway o kopnięciu otrzymanym od Lyoto Machidy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.