Była gwiazda XFC i WSOF Nick „Notorious” Newell wraca ze sportowej emerytury

Nick Newell Instagram

Nick Newell (13-1), były mistrz wagi lekkiej XFC i pretendent do tytułu organizacji WSOF (obecnie Professional Fighters League) podjął decyzję o zakończeniu emerytury i powrocie do rywalizacji.

Newell podpisał kontrakt z Legacy Fighting Alliance, kończąc tym samym dwuletnią nieobecność w tym sporcie.

Notorious jest prawdopodobnie jedynym zawodnikiem walczącym na takim poziomie mającym wrodzoną wadę rozwoju kończyny górnej, a prościej rzecz ujmując nie posiada części lewej ręki poniżej łokcia. Nick wygrał pięć z sześciu walk w WSOF, ulegając jedynie obecnemu zawodnikowi UFC Justinowi Gaethje w walce o tytuł przegrywając walkę przez TKO w drugiej rundzie w 2014 roku.

Po zwycięstwie nad Tomem Marcellino w 2015 roku, Newell ogłosił swoją emeryturę. Newell pokazał w swoich walkach, że brak części ramienia i dłoni, która jest niezwykle ważna w sportach walki wcale mu nie przeszkadza, a on sam nie miał problemu z poddaniem ośmiu przeciwników.

W chwili obecnej nie wiadomo jeszcze na której gali zobaczymy powrót Nicka Newella ani też z kim się zmierzy. Poniżej jedna z lepszych walk Newella z Ericiem Reynoldsem na gali XFC 21.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *